Itthon hvg.hu 2024. február. 15. 11:25

3D-nyomtatott kézigránát miatt zártak le egy V. kerületi parkot

Egy tűzcsap tetejére állította fel valaki.

Nagy erőkkel vonultak ki a rendőrök Budapest V. kerületében a Bástya parkba, amelyet lezártak – írta meg egy olvasójának jelzése alapján a 444.hu.

A lap munkatársa a helyszínen lefotózott egy tűzcsapot az óvoda és a játszótér szomszédságában, amelynek tetején egy kézigránátra hasonlító tárgy állt.

Nem sokkal tíz óra után a rendőrök azt közölték a helyszínen, hogy a kézigránát 3D-nyomtatással készült.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. március. 29. 15:30

Biztonságban voltak a pestiek száz éve: minden magyar zsebtolvaj külföldön dolgozott

Három iskolás annyira beleélte magát Winnetou kalandjaiba 1925 márciusában, hogy elszöktek otthonról, és India dzsungelei (!) felé vették az irányt. Egy asszony a kutyái testmelegével kezelte reumáját, de tönkretette anyagilag az ebadó, a városházán viszont csak kinevették. A magyar állam, a magyar nemzet és a magyar hadsereg becsületének megsértése miatt is könnyen bíróság előtt találták magukat az emberek, egy gyerekbántalmazó tanítót viszont azzal vett védelmébe a rácalmási plébános száz éve, hogy neki csak négyszer-ötször jelentették, hogy kíméletlenül veri a diákokat.