Építettek egy 90 tonnás 3D nyomtatót, űrrakétát készítenek vele
Az amerikai Rocket Lab 3D-nyomtatással állítaná elé a szénszálas kompozitból készülő Neutron rakétáját, aminek gyártásával így 150 ezer munkaórát spórol meg.
Az amerikai Rocket Lab 3D-nyomtatással állítaná elé a szénszálas kompozitból készülő Neutron rakétáját, aminek gyártásával így 150 ezer munkaórát spórol meg.
Kisebb, könnyebb és kevésbé veszélyes, de mégiscsak működik az az AT-AT, amit egy mérnökként dolgozó YouTube-videós épített magának kedvtelésből.
Soha nem volt még példa arra a világon, hogy egy egész lakónegyedet nyomtasson ki valaki. Mindez hamarosan valósággá válik.
Minden 3D-nyomtatónál gyorsabb lehet az amerikai UC Berkeley mérnökeinek fejlesztése – állítják a szakemberek. A SpaceCAL nevű szerkezetnek az űrutazások során lehet majd nagy hasznát venni.
Az 1986-ban piacra dobott Macintosh Plus számítógépből ma már alig létezik olyan példány, ami működne is. Egy lelkes Apple-rajongó elhatározta, csinál egyet magának.
A Firestorm Labs nevű amerikai cég szerint nagy segítség lehet a frontvonalban az a 3D-nyomtató, amely félig automata üzemmódban állítja elő a harci drónokat.
Szaúd-Arábiában felavatták azt a mecsetet, melyhez a történelem során először használták a 3D-nyomtatás technológiáját.
Egy tűzcsap tetejére állította fel valaki.
A 25 éves fekete teknős, Filó végtagjai egy rutinműtét szövődményei után bénultak le. A 3D-nyomtatott protézisével viszont újra képes arra, hogy közlekedjen.
Nagy előrelépést érhetett el a tudomány, sikerülhetett ugyanis kifejleszteni egy olyan megoldást, amivel konkrétan az emberi testben lehet tintából orvosbiológiai eszközöket létrehozni.
750 km hatótávolsággal küldi harcba Ukrajna saját fejlesztésű, AQ 400 Scythe nevű egyszer használatos drónjait.
Svájci és amerikai kutatók újfajta 3D-nyomtatási eljárást dolgoztak ki, amellyel az eddigieknél érzékenyebb robotkezet sikerült létrehozni.