Viszont nem csak az állami, hanem az egyetemi és az egyházi szakképzői intézmények oktatói is fognak kapni valamekkora emelést.
A köznevelésben tanító pedagógusokkal szemben a szakképzésben dolgozó oktatóknál már a 2023-as teljesítményüktől is függ, hogy milyen arányban kaphatnak a januártól megígért, átlagosan 32,2 százalékos béremelésből – írja a Népszava a Kulturális és Innovációs Minisztérium a lapnak küldött válaszai alapján.
Az január elején derült ki, hogy a szakképzési oktatók kimaradtak a pedagógusok uniós pénzekből finanszírozott béremelési koncepciójából. Azt a kormány csak később jelezte, hogy az ő bérüket is azonos arányban fogják emelni, viszont azt már nem EU-s forrásból, hanem a magyar költségvetésből fizetik ki.
Viszont a Népszava most azt írja, hogy míg a köznevelésben dolgozó pedagógusok esetében már kormányrendelet is rögzíti a 32,2 százalékos bértömeg-emelést, addig a szakképzésben oktatóknál ilyen nem történt. Sőt, nem is várható, ugyanis a közneveléstől eltérően a szakképzésben oktatókat a Munka törvénykönyve szerint foglalkoztatják, így a béremelésükhöz nincs is szükség kormányrendeletre.
A minisztérium közölte, hogy a béremelés egyik kiindulópontja a szakképzésben tavaly lezajlott oktatói teljesítményértékelés lesz. A Népszavának azt írták, hogy nemcsak az állami, hanem az egyetemi, egyházi szakképző intézmények oktatói számíthatnak béremelésre.
(Címlapképünk illusztráció, szakképzésben tanuló diákok láthatók rajta.)