Itthon hvg.hu 2024. január. 04. 10:16

BKK-vezér a budapesti bérletekről: Az utasokat nem érdekli ez a borzadály

Walter Katalin szerint Lázár minisztériuma csak annyit közölt a Budapest-bérlettel kapcsolatban, hogy „ennek itt vége”.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az Index egy belső levelezésre hivatkozva azt állította, hogy a közlekedési minisztérium 9,2 milliárd forintot, végső ajánlatként 8,6 milliárd forintot kért a fővárostól a MÁV és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közötti együttműködés fenntartásához, illetve egész pontosan a MÁV (a csoporthoz tartozó HÉV és Volán) által 2023-ban nyújtott szolgáltatásért cserébe. A főváros az ajánlatot nem fogadta el. A lap egyenesen azt állította, hogy Karácsony Gergely „fúrta meg” a megállapodást.

Karácsony Gergely nem sokkal később Facebook-posztban tagadta a cikk állításait.

Karácsony Gergely hat pontban reagált a Budapest-bérlet megszüntetéséről szóló cikkre

Az Index szerint azért nem sikerült megújítani a HÉV, a Volán és a Budapesti Közlekedési Központ közötti megállapodást, mert a városvezetés nem fogadta el a minisztérium 8,6 milliárd forintos ajánlatát. A főpolgármester szerint a megállapodás megújítására a minisztérium nem tett ajánlatot, 2022-re visszamenőleg követelt még 2,2 milliárd forintot.

A főpolgármester után Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója is cáfolt. Walter a Telexnek elmondta, hogy a lap által idézett ajánlat a 2022-es év elszámolása volt a MÁV-HÉV, a Volán és a BKK között, abban szerinte szó sincs agglomerációs megállapodásról, így a tarifarendszer módosításáról és Budapest-bérlet hosszabbításáról sem.

A vezérigazgató továbbá azt közölte, hogy december 20-án kizárólag annyit közöltek a BKK-val Lázár minisztériumában: a mostani rendszernek vége, nem hosszabbítanak.

Nem az volt, hogy lettetek egy papírt, amiben az van, hogy fizessétek ki ezt, azt, amazt és hosszabbítunk, hanem csak azt közölték: ennek itt vége és nem hosszabbítunk.

Miután ez kiderült, Walter Katalin elmondása szerint a MÁV-HÉV és a Volán is hivatalos levélben szorgalmazta, hogy találjanak valamilyen megoldást, hogy január 1-től is zavartalanul működjön a rendszer, és a BKK is ezen dolgozott.

December 29-én megszületett a megállapodás, azonban a MÁV később közleményben jelezte, hogy az csak március elsejéig érvényes.

Miután Walter az áthidaló megoldás részleteiről beszélt a Telexnek, úgy fogalmazott, hogy „az utasokat nem érdekli ez a borzadály, amit elmondtam. Az utasokat az érdekli, hogyan tudnak a legkevesebb átszállással és a legjobb szolgáltatással A-ból B-be eljutni. Pont ezért tettük be a BudapestGO alkalmazásba a MÁV elővárosi vonatait, a Volán buszait és volán tarifatermékeket is” – mondta Walter. Hozzátette, hogy ők többször is javaslatot tettek a közös tarifarendszer kidolgozására és normális, integrált termékekre, de az együttműködés ezen a téren el sem indult.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.