Itthon hvg.hu 2023. november. 08. 20:57

Pikóék helyi védettség alá helyezték a Rádió bontásra ítélt egykori épületeit

A józsefvárosi önkormányzat társadalmi egyeztetést akar az ügyben.

„Tegnap a törvény által biztosított hatáskörömnél fogva egy olyan határozatot hoztam a kerület képviselőinek a javaslatára, amely helyi védettség alá helyezi a Magyar Rádió egykori, bontásra ítélt épületeit” – közölte Pikó András, Józsefváros polgármestere a Facebook-oldalán, hozzátéve, az önkormányzat számára fontos, hogy időt teremtsen a helyiek bevonására.

Pikó a videóban úgy fogalmazott, a kerületben élők és az önkormányzat feje fölött dönt a kormány, a katolikus egyház és az egyeteme arról, hogy a következő évtizedeket meghatározó nagyberuházás milyen legyen, és milyen mértékben befolyásolja a lakosok életét. Azonban – csakúgy, mint a kerületi civilek – az önkormányzat is társadalmi egyeztetést akar az ügyben.

Ezért – mint mondta – többször is írt az illetékes miniszternek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökének és az egyetem rektorának, de nem járt sikerrel.

„Vajon csak az általuk elképzelt, egyetlen terv a reális és a jó, vagy vannak alternatívák? Vajon az itt élők életét évekre tönkre lehet tenni azzal, hogy mindent lebontanak és újra felépítenek?” – tette fel a kérdést, példaként a por- és zajszennyezést említve. Azt szeretnék elérni – folytatta –, hogy szóba álljanak velük, de az épületek bontására is a tudtuk nélkül írták ki a közbeszerzést.

Mint beszámoltunk róla, a kormány 2020-ban döntött úgy, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ingyen megkapja a Magyar Rádió volt épületei. Ezután született meg az igény egy új campusra. A bontásra nemrég kiírt közbeszerzés szerint a Pázmány Campus leendő területén, a Bródy Sándor utca – Pollack Mihály tér – Múzeum utca – Szentkirályi utca határolta területen bontanak majd 32 600 négyzetméteren, ami 37 500 köbméter bontott anyagot eredményez majd.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.