A tárgyat tanító tanároknak katonai egyenruhában kell megjelenniük.
Szeptembertől hat középiskolában, heti egy tanórában indul a honvédelem tantárgy próbaoktatása a 9. és 11. évfolyamokon
– jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.
Júliusban Rétvári Bence belügyi államtitkár egy írásbeli parlamenti válaszában azt közölte, hogy „120 iskolában fogják tanítani a 2023-2024-es tanévben a honvédelem tantárgyat”.
A honvédelmi miniszter közleménye szerint a Belügyminisztériummal és a Kulturális és Innovációs Minisztériummal közösen kiválasztott iskolákban kezdődő kötelező képzés lehetőséget teremt arra, hogy „a diákokban erősítsék a honvédelem fontosságát, a hazaszeretetet és a hazafias gondolkodást”. A honvédelmi képzést hét részre bontották, akad benne elsősegélynyújtás, térkép- és tereptani ismeretek, lőelmélet, valamint „hazánk kiemelkedő katonai múltjával is megismerkedhetnek” a diákok.
A tananyag évente 36 órát tesz ki, az összeállításakor Szalay-Bobrovniczky szerint fontos szempont volt, hogy az elmélet mellett a gyakorlati ismeretekre is hangsúlyt fektessenek. Az oktatókat felkészítették, így szeptember elsejétől
a kiválasztott katona-oktatók egyenruhában fognak megjelenni azokban az iskolákban, ahol demózzák a tárgyat.
A miniszter szerint az érintett iskolák már megkapták az új tankönyveket is.
A honvédelem tantárgyhoz fűződik az magyar államigazgatás egyik komoly idei bakija: a Telex a tantárggyal kapcsolatos kérdéseire véletlenül elküldték a lapnak a kérdésről szóló teljes belső levelezést is, amelyben Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár azt írta: nagy bajban lennének, ha mindig csak az igazat kellene mondaniuk.
Véletlen átküldték a Telexnek Maruzsa belső levelét arról, hogy bajban lenne a Klebelsberg Központ, ha mindig igazat kellene mondaniuk
A Telex eredetileg arra lett volna kíváncsi, hogy tényleg megindul-e már a 2023/24-es tanévben a korábban belengetett Honvédelem tantárgy oktatása, de a válasz sokkal izgalmasabbra sikeredett, mint várták.