126 ezer diák sorsa dől el szerda este 8-kor, a ponthatárok kihirdetésekor. Ennyien jelentkeztek idén valamelyik magyar egyetem vagy főiskola képzésére, 27 ezerrel többen, mint a tavalyi évben. Az Eduline azt írja, a legnagyobb verseny idén is a gazdasági képzéseken lesz, de nőtt a pedagógusképzésekre jelentkezők száma is.
Most érkezett
A legnépszerűbb alapképzések ponthatárai:
Több mint 100 pont különbség is lehet különböző egyetemek között: Itt vannak a legnépszerűbb alapképzések ponthatárai
Idén több mint 126 ezren jelentkeztek valamelyik hazai főiskola vagy egyetem képzésére, a legnépszerűbb szakok listája viszont nem sokat változott a korábbi évekhez, az első három helyen még mindig a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, valamint a pszichológia szerepel. Mutatjuk, milyenek voltak a ponthatárok a tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzésen.
A hvg.hu-n és az Eduline-on percről percre közvetítjük a ponthatárok kihirdetését.
Az idei, magasabb létszámnak egyébként valószínűleg ahhoz van köze, hogy a felvételi rendszer átalakítása – ami egyébként csak 2024-től esedékes – már idén is kedvező változásokat hozott a diákoknak, ráadásul idén már zavartalanul zajlottak az érettségi vizsgák és a tanév. A felvételi rendszer átalakításáról itt lehet bővebben olvasni.
Aki még utoljára számolgatná a pontjait, az Eduline pontszámító kalkulátorának segítségével itt megteheti.
Baj, ha nem jön este nyolckor sms? Röviden: nem. Itt van, hogy miért.
A tavalyi ponthatárokat pedig ezen a linken lehet megnézni.
Idén több mint 126 ezer jelentkezőből 22 462-en jelöltek meg valamilyen mesterképzést.
Ilyenek a legnépszerűbb mesterszakok ponthatárai
Tanári, pszichológia vagy vezetés és szervezés mesterszakra jelentkeztetek? Mutatjuk hány ponttal lehetett idén bekerülni a legnépszerűbb mesterképzésekre.
A társadalomtudományi szakok ponthatárai:
Ennyi ponttal lehetett bekerülni idén kommunikáció, nemzetközi tanulmányok vagy szociológia szakra
A kommunikáció- és médiatudomány idén is az egyik legnépszerűbb szak volt a jelentkezők között, amire összesen 5387-en jelentkeztek. Most azt is megnéztük, hány pont kellett a sikeres felvételihez. Mutatjuk a társadalomtudományi képzések ponthatárait.
Idén több mint háromezren jelentkeztek általános orvosi képzésre, fogorvosnak pedig 1733-an, gyógyszerésznek 1356-an készülnek. Nem volt könnyű dolguk viszont, ezeken a szakokon ugyanis két tárgyból – biológiából és kémiából vagy fizikából – is emelt szintű érettségit kellett tenni a jelentkezőknek.
Itt a lista: mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakok ponthatárait
Hányan jelentkeztek idén orvosi, fogorvosi és gyógyszerészképzésre, ápolónak vagy éppen dietetikusnak? Mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakokat és a 2023-as felvételi ponthatárait.
A Budapesti Gazdasági Egyetemre bejutni nem volt annyira nehéz, mint mondjuk a Corvinusra: legnépszerűbb szakokra ha valaki önköltségen akart bejutni, megtehette már 330 pont körül.
Az egyetem legnépszerűbb, magyar nyelvű szakjainak ponthatárai:
- kereskedelem és marketing: állami támogatással: 401, önköltséges: 280.
- nemzetközi gazdálkodás: állami támogatással: 401, önköltséges: 280.
- gazdálkodás és menedzsment: állami támogatással: 407, önköltséges: 328.
- pénzügy és számvitel: állami támogatással: 404, önköltséges: 318.
- Mechatronikai mérnöki – Ponthatár: állami: 414, önköltséges: 401.
- Vegyészmérnöki – Ponthatár: állami: 398, önköltséges 416.
- Fizika – Ponthatár: állami: 396, önköltséges: 420.
- Mérnökinformatikus – Ponthatár: állami: 399, önköltséges: 416.
- Építőmérnöki alapszak – Ponthatár: állami: 310, önköltséges: 326.
- Nemzetközi gazdálkodás – Ponthatár: állami: 406, önköltséges: 343.
A BME sem könnyítette meg jövendőbeli hallgatói dolgát: magasak a ponthatárok szinte minden szakon. De csak szinte: építőmérnöknek például be lehet jutni már 310 ponttal is. Van több olyan szak is, ahová nehezebb volt bejutni önköltséges képzésre, mint államilag támogatottra. Minden fontos infó itt:
BME ponthatárok: építőmérnök már 320 ponttól lehetsz, ha önköltségesre jelentkeztél, nehezebb a dolgod, mint az állami képzésre jelentkezőknek
A BME sem könnyítette meg jövendőbeli hallgatói dolgát: magasak a ponthatárok szinte minden szakon. De csak szinte: építőmérnöknek például be lehet jutni már 310 ponttal is. Van több olyan szak is, ahová nehezebb volt bejutni önköltséges képzésre, mint államilag támogatottra.