Jöhetnek az átvezénylések.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint 48 védőnőről lehet tudni, hogy nem ír alá új szerződést, most, amikor az önkormányzatoktól az állam átveszi a védőnői ellátást.
Az RTL Híradója szerint ugyanakkor „nem jön ki a matek”, mert az OKFŐ válaszában az is szerepelt, hogy:
- 24 fő mondott fel;
- 21 fő megy nyugdíjba;
- 6 fő pedig másik megyében folytatja.
Az viszont biztos, hogy Pest megyei Csömörön két védőnő sem tudta vállalni az új, bizonytalan feltételekkel azt, hogy a Dél-Pesti Centrumkórház alkalmazottjaiként folytassák, így ott az egész településre egyetlen védőnő marad holnaptól.
„Információink szerint néhány órában más településekről átvezényelve fognak itt helyettesítő, részmunkaidős védőnők dolgozni, úgy tudjuk, azokon a településeken szintén még rosszabb lesz emiatt az ellátás, nálunk pedig a mi naphoz képest egészen biztosan rosszabb lesz az ellátás” – mondta Fábri István, Csömör polgármestere.
A Veszprém megyei Pétfürdőn még rosszabb a helyzet, ott ugyanis a falu mindhárom védőnője felmondott.
Ahogy arról a hvg360 részletes cikkben beszámolt, az államhoz kerül a védőnői ellátás, az érintetteknek azonban fogalmuk sincs a részletekről. Így arról sem, mi lesz a béren felüli juttatásokkal, amit a településektől kaptak. Van, akinek önkormányzati lakásából is ki kell költöznie, más azt nem tudja, ki fizeti majd a családlátogatásokhoz szükséges autóhasználatot. Az OKFŐ szerint alaptalanok a félelmek, a védőnőknek nem csak fizetésemelés jár majd, hanem a juttatásaikat sem veszítik el.
Pályaelhagyásra készül több védőnő, mert fogalmuk sincs, mit hoz a rendszer államosítása
A Belügyminisztérium szerint a védőnők az eltérő adottságokkal rendelkező önkormányzatoktól szakmai irányítás alá kerülnek, így ők is számíthatnak az egészségügyi szakdolgozók 18 százalékos béremelésére.