Mivel egyelőre nem tudni, melyik napon szavaz a parlament a bosszútörvénynek is nevezett tervezetről, egész hétre kértek területfoglalási engedélyt a Kossuth Lajos térre.
A Tanítanék Mozgalom az Egységes Diákfronttal tüntetést szervez a „bosszútörvény” elfogadásának megakadályozásáért. A Tanítanék egész jövő hétre – amikorra várható a törvény vitája és róla szóló szavazás – területfoglalási engedélyt kért a Kossuth Lajos térre, hogy biztosan meg tudják tartani a tüntetést a vita alatt.
Ahogy a Facebookon is meghirdetett eseménynél fogalmaznak:
Már annyi mindent elvettek, és most még a személyi szabadságot is fenyegetik. Kiszolgáltatott helyzetet teremtenének a pedagógusoknak, átvezényelnék, a gyerekektől szándékosan elszakítanák szeretett tanáraikat. Több mint 5000 pedagógus mondana fel, ha a törvényt megszavazzák. Ez nem családvédelem, nem is hiba, hanem bűn”.
Kedd éjszaka nyújtotta be a kormány az Országgyűlésnek a pedagógusok új életpályájáról szóló törvénytervezetet, amelynek értelmében megszűnne a közalkalmazotti jogviszonyuk; a továbbiakban az úgynevezett köznevelési foglalkoztatotti jogviszony vonatkozna rájuk. Ahogy korábbi cikkünkben írtuk, ha elfogadják a tervezetet, akkor a fenntartó belenézhet a tanárok munkahelyi számítógépébe, táblagépébe, de akár telefonjába is, visszahozzák a fegyelmi eljárásokat az oktatásba, jön a teljesítményalapú bérezés, viszont automatikus béremelést a tanároknak nem jelent a törvény elfogadása sem.
A tervezet és a benne foglaltak miatt hónapok óta tüntetnek tanárok, diákok, szülők és támogatóik. Legutóbb június 5-én, a pedagógusnapon követelték a tervezet visszavonását az Oktogontól a Belügyminisztériumig vonulva.
Arról, hogy pontosan mit hozna a pedagógusok számára az új törvény, ebben a cikkünkben írtunk részletesen:
Elhomályosult jövőkép, több munka, kérdőjelek a fizetések körül - így alakul át a tanárok élete a státusztörvény miatt
Újra alapjaiban változtatja meg a közoktatást az Orbán-kormány. A pedagógusok jogállásáról szóló törvénytervezetet már benyújtották a parlamentnek, de a kapcsolódó rendeletek és főleg a költségvetési források fájóan hiányoznak.