Lánccal sem tudták megállítani a momentumosok és Hadházy harmadik kordonbontását a Karmelitánál. Rendőrsorfallal védték a főbejáratot, voltak igazoltatások és indult szabálysértési eljárás is a kormányülés előtt. Orbán a Sándor-palotán keresztül sunnyogott be a munkahelyére, de még délelőtt sikerült újból lezárnia a rendőrségnek a Miniszterelnöki Kabinetirodának helyet adó épülethez vezető utat.
Szerda reggel ismét a Karmelitához vonult Momentum, ahol ezúttal lánccal megerősített kordonokkal készült a rendőrség az újabb kordonbontásra. A hvg.hu helyszíni tudósítója szerint ennek köszönhetően valamivel lassabban haladtak a politikusok a kordonbontással, de így is 5-6 perc alatt szabaddá tették a kormányülés bejáratához vezető utat.
A Színház utcában ezen a napon nyoma sem volt építkezésnek. Hadházy Ákosnak, illetve az őt követő sajtónak Semjés Zsolt miniszterelnök-helyettest sikerült is utolérnie. Mikor megkérdezték tőle, hogy „Hol lehet Öntől kérdezni?", azt felelte: „Itt lehet most, hallgatom."
A momentumos képviselők és Hadházy némi elégedettséggel nyugtázták, hogy „alakul ez”, mert úgy tűnt, sikerült egy-két interjút intézni a független médiának.
Varga Mihály meglepetten konstatálta a sajtó jelenlétét, mikor nem sokkal fél 8 előtt megérkezett a Karmelitához. Néhány perccel később befutott egy kormányautó is, ami az újságírókkal szembesülve inkább gyorsan kitolatott, így nem derült ki, ki ült benne.
Orbán Viktort ezúttal sem lehetett megközelíteni, ő a kordonbontás helyszínét, és így a sajtót is kikerülve, a Sándor-palotába ment be (amelyet egy folyosó köt össze a Karmelitával).
A helyszíni tudósítónk szerint szerdán legalább 40 rendőrt a helyszínre vezényeltek, ez több, mint a legutóbbi hasonló akció idején.
A Momentum szerdán az alábbi ponyvát is kifeszítette, amelynek a felirata a különleges jogrendnek és a rendeleti kormányzásnak a felszámolását követelte.
A párt elnöke, Gelencsér Ferenc azt mondta: addig fognak visszajárni, amíg van kordon a Karmelita körül. Arról is beszélt, hogy korábban a sajtószabadságért voltak itt, ez nem változott, de most már a különleges jogrend problémájára is fel akarják hívni a figyelmet.
Már az részeredmény, hogy Orbánnak ma reggel Novák Katalinnál kellett besurrannia a munkahelyére
– mondta Hadházy a hvg.hu-nak.
Úgy tűnik, nem a miniszterelnök volt az egyetlen, aki ezt a kerülőutat választotta. Semjén és Varga érkezése után a kormánytagok és a kormányülés más résztvevői egy darabig nem próbálkoztak a főbejáratnál. Valószínűleg többen is a Sándor-palotán keresztül mennek be a Karmelitába, bár a mélygarázson keresztül is ki lehet kerülni a Színház utcai főbejáratot – jegyezte meg a helyszínen Gelencsér.
Így érkezhetett meg Orbán Balázs és Varga Judit is. Aztán a Miniszterelnöki Kabinetirodának helyet adó épület főbejáratánál felsorakoztak a rendőrök:
Negyed 9 körül megérkezett a helyszínre egy olyan rendőrségi kisbusz is, aminek kamera van a tetején. Azt, hogy pontosan mit rögzített, rögzített-e egyáltalán képet, nem lehetett tudni.
A „közbiztonság megőrzésére" hivatkozva fél 9 körül igazoltatni kezdte a rendőrség a Karmelita körül az ellenzéki politikusokat és az újságírókat egyaránt. Helyszíni tudósítónk szerint a momentumosok és Hadházy esetében szabálysértési eljárást indított a rendőrség a gyülekezési jog megsértése miatt.
Mire Pintér Sándor fél 9-kor begurult, már masszív rendőrsorfal „védte" Orbán hivatalának főbejáratát, így a belügyminiszter nem próbált meg kerülő úton bejutni a Karmelitába:
A momentumosok 9 óra előtt néhány perccel leültek egy érkező kormányzati kisbusz elé, hogy az ne tudjon behajtani a Színház utcába. Kiderült, hogy a kisbuszban Csák János utazott, akinek mindössze 40 métert kellett volna sétálnia a bejáratig, ha kiszállt volna a járműből, de a rendőrök egyesével arrébb rakták a momentumosokat, így Csák végül előbb behajthatott, aztán besétált.
Rajta kívül már a főbejáraton keresztül érkezett meg a kormányülésre Lantos Csaba, Magyar Levente és Lázár János is. Gulyás Gergely pedig besétált a Sándor-palota melletti erkélyre, onnan ment át a Karmelitába.
Tizenegy óra körül aztán a rendőrök elkezdték visszaépíteni a kordonokat. Ekkor a 444 szerint Hadházy Ákos váratlanul nekivetette magát az egyik kordonnak, majd a momentumosok közül csatlakozott hozzá Gelencsér Ferenc és Tóth Endre is. A dologból dulakodás alakult ki köztük és a rendőrök között, Hadházyt egy ponton fölrevitték, neki vérzett az arca is.
A Színház utcát, ahol Orbán Viktor hivatala található, 2021-ben zárták le, a hivatalos indoklás szerint azért, mert épp akkor kezdődött meg „érdemben” a Honvéd Főparancsnokság épületének felújítása. A lezárás azóta is tart, a kormánynak otthont adó kolostort pedig lehetetlen megközelíteni. Korábban ez azon kevés helyek egyike volt, ahol időnként sikerült a sajtónak kormányzati szereplőket megszólaltatnia.
Itt március 14-én bontott először kordont a Momentum teljes parlamenti frakciója Hadházy Ákos független parlamenti képviselővel. Akkor az ellenzéki politikusok hétpontos követelést olvastak fel, majd megpróbálták ezt kifüggeszteni a bejáratra – ezt viszont a rendőrök már nem hagyták nekik.
A második ilyen akciót március 29-én tartották, akkor a momentumosok Gelencsér Ferenc vezetésével „szabad sajtót Magyarország megújításáért!" táblákat is elhelyeztek.
Ismét kordont bontott a Momentum a Karmelitánál - élőben jelentkeztünk a helyszínről
Mindössze 15 perc alatt lebontották a momentumosok a Karmelita kolostor előtti kordont. Ezúttal ponyvát és láncokat is vittek magukkal, a kordondarabokat összeláncolták, leponyvázták, a politikusok pedig ráültek. Ezzel elmondásuk szerint az a céljuk, hogy ne tudják olyan gyorsan újraépíteni ezeket, mint legutóbb, március 14-én.