Inkább foglalkozásnak nevezik, vélhetően nem véletlenül.
„A tanórák szó foglalkozásokra cserélődött a központi Kréta elektronikus naplóban. Aki nem foglalkozik mélyebben vele, nyilván azt gondolhatja, nincs jelentősége. Stilisztikai dolog” – írja L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője és az Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója a közösségi oldalán. Csakhogy – tette hozzá – tanórát eddig csak képesített szakember tarthatott, foglalkozást viszont bárki.
Egy másik különbségre is felhívta a figyelmet: a foglalkozás 60 perc, a tanóra 45. A felszabaduló időben pedig a pedagógus beosztható.
Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete országos választmányának tagja a kérdésről a Telexnek azt mondta, hogy jogszabály rögzíti, milyen képesítés szükséges a tanórák megtartásához, viszont egy foglalkozásra bárki beküldhető. Ráadásul a foglalkozás megnevezés a jogszabályban nem szerepel, ott csak „egyéb foglalkozás” van. Az egyéb foglalkozás megnevezés pedig nem a hagyományos tanórák megtartását, hanem a szakkört, a korrepetálást, egyéni foglalkozást, napközit, tanulószobát jelenti.
Nagy szerint a változtatás valójában a szakemberhiány miatt történt: ugyanis így megnyílik a lehetőség arra, hogy ne csak pedagógusok nevét tudják beírni a foglalkozásokhoz.