Nem találja a rendőrség a KRÉTA és a Neptun hackerét
Az elkövető tanárok és diákok profiljairól küldött kéretlen üzeneteket, az eset után szigorították a rendszerek biztonságát.
Az elkövető tanárok és diákok profiljairól küldött kéretlen üzeneteket, az eset után szigorították a rendszerek biztonságát.
Orbán Viktor egyik legfontosabb politikai célját hivatott megoldani Pölöskei Gáborné: a munkaalapú társadalmat kell megalapoznia a reménybeli uniós támogatásokból. Egyelőre annyi látszik ebből, hogy egy csomó közpénz baráti kezekben landol.
Az általános és középiskolák informatikai rendszerének üzemeltetését jogi okokra hivatkozva bízták ugyanarra a társaságra.
Nem először fordul elő, hogy a cég fejleszt valamit, amit a kormány kötelezővé tesz az általa irányított intézmények számára.
Bár nagyon jól hangzik, hogy teljesen digitális lett a kommunikáció az oktatási és az egészségügyi intézmények között, a rendszer egyelőre sok sebből vérzik. Bár van esély, hogy a hibákat idővel kijavítják, a felhasználók pedig hozzászoknak az új megoldáshoz, az orvosok terhei nem csökkennek. De addig sem azzal kell foglalkozni, hogy van-e értelme minden tüsszentés után hívni az orvost a kötelező papír miatt.
Áldozatokról, illetve károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
A hajózási miniszter visszavonta a stég elbontásáról szóló határozatát.
Az adatvédelmi incidensről már több iskolát és szülőt is értesítettek.
A házi gyermekorvosok évek óta azt szeretnék, ha bizonyos esetekben a szülő igazolná a gyerekek óvodai, iskolai hiányzását.
Az erről szóló határozat egészen siralmas képet fest a cégnél az incidens idején uralkodó IT-biztonsági állapotokról.
Annak az ügye, hogy kormánypárti politikusok osztották ki a számítógépeket, már megjárta az Alkotmánybíróságot is.
Nemcsak egy szigetszentmiklósi iskolában vihetnek fel hamis adatokat a KRÉTA rendszerébe a tanárhiány miatt, hanem az egész országban, üzemszerűen.