Itthon hvg.hu 2023. március. 26. 08:53

Márki-Zay szerint Gyurcsány és Jakab együtt járt mosdóba és cigizni is, Arató Gergely állítja: lehetetlen, hiszen egyikük sem dohányzik

Interjút adott a Blikknek az ellenzék korábbi miniszterelnök-jelöltje, ebben pedig keményen bírálta a Jobbik korábbi és a DK jelenlegi elnökét.

Ők amúgy sem azok, akiknek az elfordulása fájdalmat okoz. Gyurcsány és Jakab már pisilni is együtt ment ki a pártelnöki értekezletekről, dohányozni is szinte kézen fogva mentek, látszott, hogy nagyon szoros kapcsolat formálódott köztük

– mondta Márki-Zay Péter, az ellenzéki pártok korábbi közös miniszterelnök-jelöltje, Hódmezővásárhely polgármestere a Blikknek adott szombati interjújában. Márki-Zay szavaira sem a DK, sem Gyurcsány, sem Jakab Péter nem reagált, csupán Arató Gergely, a DK egyik országgyűlési képviselője szólalt meg az ügyben:

Márki-Zay Péter szerint Gyurcsány Ferenc és Jakab Péter a kampány idején állandóan együtt járt cigizni. Ez már azért sem lehetséges, mert egyikük sem dohányzik. És ez a legkevésbé kártékony valótlanság

– írta a Facebookon.

Márki-Zay az interjúban Gyurcsányt és Jakabot nem csak kapcsolatuk miatt bírálta. „Jakab részt se vett a kampányban, péntekenként és szombatonként nem ment sehova a magánéletre hivatkozva. Gyurcsány pedig már jó előre közölte velem, hogy el fogjuk veszíteni a választást és én leszek a hibás. Szóval nem lepődtem meg” – magyarázta.

Amikor a lap arról kérdezte, ő azért hitt-e a győzelemben, azt felelte: „soha nem tartottam valószínűnek. Csoda lett volna. Ettől függetlenül maximális erőbedobással dolgoztam rajta”.

 

Gyurcsányozás és mi lett volna, ha? - Márki-Zay Péter évet értékelt

Ötödször tartott évértékelőt a volt összellenzéki miniszterelnök-jelölt, aki kifejtette, hogy szerinte a mostani rendszerben 2026-ban sincs esélye az ellenzéknek, akik közül többeket ostobának, árulónak és Fidesz-ügynöknek titulált. Kiderült: új pártja májusban indul.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.