A jogutód a Dunamenti REK Reprodukciós Központ Kft.
Az Országgyűlés kormánypárti többsége – finanszírozási visszaélésekre hivatkozva – úgy döntött, hogy 2022. július 1-jétől kizárólag állami meddőségi klinikákon kezelhetők Magyarországon az erre jogosult nők, idén szeptember 30-tól pedig már új beavatkozásokba sem lehet kezdeni a magánklinikákon.
A nagy változások 2019-ben kezdődtek a meddőségi kezelésekben: az állam először megvásárolt hat, addig magánkézben lévő centrumot, majd a következő évben arról is döntött, hogy 45 év alatt ingyen lehet igénybe venni a meddőségi kezeléseket, és az ehhez szükséges gyógyszereket is a társadalombiztosító állja. Ezután jött a törvénymódosítás, amely szerint a még talpon maradt utolsó két magánklinikának is be kellett zárniuk.
Az mfor.hu most az Opten adataira hivatkozva most arról ír, hogy az év elején ezek a klinikák egyesültek, a jogutód pedig nem más, mint a Dunamenti REK Reprodukciós Központ Kft.
Az egykori budapesti Kaáli Ambuláns Nőgyógyászati Intézet – amelyet elsőként vett meg az állam – ma már új nevén, Dunamenti REK Reprodukciós Központ Kft.-ként működik, ebbe olvadtak be a következő meddőségi centrumok:
- a budapesti Forgács Intézet Egészségügyi és Szolgáltató Kft.,
- a budapesti Sterilitas Egészségügyi Ellátó Kft.,
- a budapesti Várandós Egészségügyi Szolgáltató Kft.,
- a szintén fővárosi Róbert Károly Meddőségi Centrum Kft.
- a tapolcai Pannon Reprodukciós Egészségügyi és Szolgáltató Kft.
Mint írják, az egyesítést rögzítő új társasági szerződés elfogadásának és aláírásának napja 2023. január 31., de a vagyonmérleg-tervezetek fordulónapjául 2022. október 31-ét jelölték meg.
Az egybeolvadás meglepő tényén túl az mfor.hu szerint az az érdekesség az ügyben, hogy a Dunamenti REK Kft. a többi, felvásárolt céggel szemben nem került 100 százalékban állami tulajdonba, „csak” 99 százalékban tulajdonolja az állam, egy százalékban a Mentorex Ingatlanhasznosító Kft. Utóbbinak három tulajdonosa mind magánszemélyek által vitt cég: a Frost Invest Kft., a Gamma Befektetési és Innovációs Kft. és az MZ Befektetési Kft.
Még kevesebb lombikkezelés sikeres, mióta a kormány milliárdokért átvette a meddőségi klinikákat
Hosszú ideig titokban tartotta a kormány, mennyi esélye van egy párnak ma Magyarországon arra, hogy lombikbabája szülessen. A nemrég nyilvánosságra hozott - erősen kozmetikázott - számok alapján nem véletlenül: a magyar klinikák hatékonysága elmarad az európai átlagtól, tízből kevesebb mint két nő jár sikerrel.