Itthon hvg.hu 2023. február. 02. 17:59

David Pressman szerint az, hogy Oroszország átrajzolná Európa határait, nem magyar belügy

Korábban Szijjártó Péter azt nyilatkozta, hogy a nagykövetnek semmi köze a magyar belpolitikai folyamatokhoz.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Kitört az oda-vissza üzengetés, miután David Pressman nagykövet azt nyilatkozta a Politicónak, hogy a magyar kormány a Putyinnak kedves politikai szólamokat hangoztatja, legyen szó akár a szankciók elítéléséről, vagy az orosz tűzszüneti javaslatok fogadtatásáról.

Erre válaszolt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, amikor kijelentette, hogy teljes mértékben érdektelen, mit gondol az amerikai nagykövet, mert semmi köze a magyarországi belpolitikai folyamatokhoz. Ezt a tárcavezető még egy fenyegetéssel is megtoldotta, miszerint, ha Pressman továbbra is minősítgeti a kormány tevékenységét, „akkor nagyon nehéz dolga lesz abban a tekintetben, hogy a két ország közötti együttműködés javítása érdekében eredményesen dolgozzon”.

Szijjártó kijelentését nem hagyta szó nélkül Pressman sem, és mindehhez az alábbiakat fűzte hozzá a Twitteren:

„Teljes tisztelettel, de nem tekintjük magyar belpolitikai folyamatnak azt, hogy Oroszország egyoldalúan készül átrajzolni Európa határait”.

David Pressman gyakorlatilag a megérkezése pillanatától kezdve szálka Orbánék szemében. Az amerikai nagykövet a The New York Timesnak azt nyilatkozta: miután Budapestre érkezett, mindenki azt várta tőle, hogy az Orbánék számára kedves kultúrharcos témákban fog megnyilvánulni, ám ő minden ilyen kísérletet félbeszakít és közli, hogy nem a genderkérdésről, hanem Putyinról akar beszélni, ami láthatóan nem esik jól Szijjártó Péternek és vélhetően magának Orbán Viktornak sem.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.