A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szerint a kialakított keretrendszer megszüntetése felborította volna az egyensúlyt.
Üdvözölte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), hogy a fővárosi közgyűlés tervei ellenére mégsem emelkednek a taxis tarifák. A szervezet közleménye szerint ez nekik köszönhető, mert „a taxis szakma kérését összefogó budapesti kamara javaslatára rögzítették kormányrendeletben a fix tarifa megtartását". A BKIK úgy véli, a változatlan helyzet miatt „országszerte biztonságos és kiszámítható maradhat a taxiszolgáltatás".
A BKIK arra hivatkozik, hogy 18 fővárosi és vidéki szakmai szervezet és taxitársaság kérésére rögzítette a kormányrendeletben, hogy „a személytaxi-szolgáltatás hatósági ára nem vezethető ki". Csakhogy, mint azt a hvg.hu is írta, ez azt is jelenti, hogy a jelenlegi hatósági ár nem is emelhető meg – pedig éppen ezt tette az ármegállapító jogával élve a Fővárosi Közgyűlés, amely szerda délelőtt hozott döntést a tarifák 10 százalékos emeléséről, ám a drágulás nem léphetett életbe, mert estére megjelent az azt megfúró kormányrendelet:
Taxis tarifák: a kormány megint keresztbe tesz a fővárosnak
A taxisoknak legendásan jó lobbierejük van a politikai döntéshozóknál. Sokkal inkább ezzel és nem egy taxisblokád megismétlődésétől való félelemmel magyarázható az, amiért a kata és az üzemanyagársapka kivezetésénél is kivételezettek lettek a taxisok.
A BKIK azért üdvözölte a kormány döntését, mert szerintük a 2013 és 2015 között a főváros, a BKIK és a taxis szervezetek, cégek részvételével kialakított keretrendszer megszüntetése felborította volna az egyensúlyt, és méltánytalanul érinthette volna a mostani szolgáltatási színvonalhoz szokott utazóközönséget és a taxiszolgáltatókat is, mert a szigorúbb működési feltételek ellentételezése alapvetően a hatósági ár bevezetése és megfelelő szinten tartása volt.