Mindkét pedagógus nehéz szívvel döntött a felmondás mellett, mint írták: „Nem szerettünk volna pályaelhagyókká válni, mégsem hagytak nekünk más lehetőséget”.
„Mi, Gábor Judit és Mihályfi Fruzsina, a Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium angol, magyar és történelem tantárgyat oktató tanárai, a humán munkaközösség vezetője, és a 9. évfolyam évfolyamfelelőse, illetve az iskolaújság szerkesztőségének vezetői, 2023 februárjában befejezzük munkánkat iskolánkban, és búcsút intünk diákjainknak és családjaiknak” – írta közös közleményükben Mihályfi Fruzsina és Gábor Judit, amit a 444.hu- vett észre.
Mindketten még decemberben adták be a felmondásukat, Gábor Judit akkor jelezte, hogy ő egyedüliként tiltakozott hónapokon keresztül az oktatás körülményei ellen. Decemberben egyetlen órát sem tartott meg, azonban a hónap végére úgy érezte, kifulladt. Tizenhét évig volt tanár, azonban teljes tehetetlenséget érzett saját elmondása szerint. Gábor Judit felmondása bejelentésekor azt mondta, egy normális országban ha egy pedagógus nem tartja meg az óráit, vagy elbocsátják, vagy a döntéshozók kezdenek el azon gondolkodni, hogy lehetne másképp csinálni az oktatást.
Iskolájában egyedüliként folytatta a polgári engedetlenséget, most felmondott a budapesti tanár
A miniszterrel és az államtitkárral is farkasszemet nézhettek a tanárok pénteken. Sokan most úgy érzik, minden remény elszállt, nincs esély átfogó, pozitív változásokra a közoktatásban. Mások viszont nem adják fel, inkább változtatnának a stratégián.
Közös közleményében a két pedagógus azt írta, 2022 januárjában csatlakoztak először az országos szervezésű pedagógussztrájkhoz, azóta pedig minden akcióban részt vettek. „Töretlenül hittük és reméltük, hogy a sztrájk, a polgári engedetlenség, a tüntetések, a flashmobok, a segélykiáltások végül valódi változást hozhatnak, és segíthetik egy olyan élhetőbb oktatási rendszer létrejöttét, melyben diák, tanár, és szülő egyaránt boldog és elégedett lehet” – írták – „egy év küzdelem után úgy látjuk, a közalkalmazotti jogviszonyról történő lemondásunk az egyetlen helyes válasz, mely az oktatási rendszer ellen elkövetett ámokfutásra adható”.
Mindkét pedagógus azt írta, nehéz szívvel döntöttek a felmondás mellett, az utolsó pillanatig reménykedtek abban, hogy nem kell távozniuk. „Nem szerettünk volna pályaelhagyókká válni, mégsem hagytak nekünk más lehetőséget” – írták.
(Nyitóképünk illusztráció)