Itthon hvg.hu 2022. október. 18. 15:27

Ungár Péter vitába szállt Schiffer Andrással a háború miatt, mert nem akar "sunnyogni"

Az LMP társelnöke egészen máshogy látja, hogy ki mennyire felelős az ukrajnai háborúért nyugaton és Moszkvában.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Ungár Péter közleményben mondta el, hogy korábban tudatosan nem reagált pártja alapítójának, Schiffer Andrásnak megszólalásaira, azonban úgy érzi, „sunnyogás” lenne szó nélkül hagyni elődje hétvégi interjúját, amelyben egyebek között azt mondta, Anthony Blinken amerikai külügyminiszter legalább akkora háborús uszító, mint a Putyin-adminisztráció.

Schiffer András: Gyurcsányék mellett csak a Momentumnak lehet jövője, a többi "bohóckodás"

A volt LMP-s politikus szerint az a feltételezés, hogy a városházáról elrugaszkodva lehet majd leváltani Orbán Viktort, április 3-án látványosan kudarcot vallott.

„Nem jó, ha egy párt politikája nyilvános családállításba torkollik, mert a választók észreveszik, ha az érzelmek kerekednek felül az érvek helyett” – fogalmazott az LMP társelnöke, aki szerint súlyos hiba lenne Putyin felelősségéhez hasonlítani azt, ahogy az Egyesült Államok beavatkozott Ukrajna belügyeibe. Ugyanis ha a tankok megindításáról szóló parancsot hasonlítjuk össze más eszközökkel, annak az lesz a vége, hogy „összeesküvés-hívők döntik el, hogy mikor jön a harmadik világháború” – mondta Ungár, aki szerint ez a pont aggasztóan közel van.

Ő Orbán Viktort és Angela Merkelt tartja felelősnek azért, hogy Európa teljes külpolitikája elhibázott volt, aminek következtében az orosz támadás legnagyobb vesztesévé is Európa válik. Ungár szerint nevetséges, hogy vannak, akik emiatt Amerikát teszik felelőssé és biztos benne, a fent említett európai politikusok történelmi megítélése innentől kezdve csak romlani fog.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.