A járási hivatallal két meg nem nevezett projektre kötött támogatási megállapodást egy Heves megyei település polgármestere, ám egy közmunkást, akit mindkét projekthez felvett papíron, inkább a helyi múzeumban foglalkoztatott.
Nagyobb vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt emeltek vádat egy Heves megyei kistelepülés polgármestere ellen – tájékoztatta Gubala Ádám Miklós, a megyei főügyészség helyettes sajtószóvivője csütörtökön az MTI-t.
A vádirat szerint a településvezető két projekt támogatására kötött szerződést az illetékes járási hivatallal. Az ügyben érintett önkormányzat 35 közmunkást foglalkoztatott, melyhez a hivatal több mint 35 millió forint összegű támogatást nyújtott. A polgármester mindkét projekthez felvett papíron egy férfit, akit aztán nem a szerződésekben megjelölt feladatkörben, hanem a helyi múzeum létrehozásánál és kiállítási anyagának bővítésénél alkalmazott.
A főügyészség által közelebbről meg nem nevezett, Eger környéki kistelepülés önkormányzata a támogatási összegből mintegy másfél millió forintot fizetett ki a szabálytalanul foglalkoztatott közmunkásnak, amivel a vádirat szerint a polgármester vagyoni hátrányt okozott a költségvetésben.
A helyettes szóvivő jelezte: az Egri Járási Ügyészség pénzbüntetés kiszabását indítványozta a településvezetővel szemben, továbbá kérte, hogy az ügyben eljáró bíróság rendeljen el vagyonelkobzást az érintett önkormányzattal szemben a jogtalanul igénybe vett támogatás összegének erejéig.
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel