A víz alatti kutatást felfüggesztették a szakemberek, a felszínen és a part mentén keresik a szerencsétlenül járt kutyavezetőt és kutyakiképzőt.
Egyelőre nem találják a büntetés-végrehajtási szervezet két munkatársát, akik hétfőn szolgálati kutyák kiképzése közben eltűntek a Kis-Dunában. A két férfi utáni kutatást Pintér Sándor belügyminiszter kijelölése alapján a Terrorelhárítási Központ (TEK) irányítja.
A TEK feladata többek között az, hogy megteremtse azokat a személyi, technikai és műszaki feltételeket, amelyek mellett a búvárok a lehető legbiztonságosabban végezhetik a kutatást. Ezt a víz erőteljes sodrása és többirányú áramlása teszi rendkívül nehézzé és veszélyessé.
A kutatás tervezésébe, előkészítésébe és végrehajtásába a TEK koordinálásával a katasztrófavédelem munkatársai, a Havaria Katasztrófaelhárító Közhasznú Egyesület mentőbúvárjai és a dunaújvárosi speciális mentők kapcsolódtak be.
A szakemberek kedd délig sem drónnal, sem szonárral nem találtak emberi életre utaló körülményt, ezért a víz alatti kutatást felfüggesztették. A büntetés-végrehajtási szervezet, a rendőrség és a katasztrófavédelem munkatársai a felszínen és a part mentén is keresik a két férfit.
Hétfőn a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága azt közölte, hogy két szakembere szolgálati ebek kiképzése közben tűnt el a Kis-Dunában. Az egyikük a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézetben, a másikuk a Márianosztrai Fegyház és Börtönben dolgozott kutyavezetőként, illetve kutyakiképzőként. Délelőtt 11 óra körül merültek el a vízben eddig ismeretlen okból Rácalmáson, a Kis-Duna hídnál.
A Blikk hétfőn este úgy értesült, hogy a két férfi – az egyikük 29, a másikuk 34 éves – teljes felszerelésben, bakancsban, bevetési ruhában, fegyverrel, bilinccsel együtt esett a Dunába, amikor a csónakjuk felborult. Mentőmellényt nem viseltek. Kutyáik, amelyekkel egy olyan szökött rab keresését gyakorolták, aki a folyón át akart menekülni, ki tudtak úszni a partra, ők azonban elmerültek a vízben.