Az MSZP társelnöke szerint egyedül ő akarta a békére és a szociális ígéretekre felfűzni az ellenzék kampányát.
Rengeteget kellett időrabló módon vitatkozni a tervezett jóléti intézkedésekről Márki-Zay Péterrel, mert ezeket nem akarta felvállalni – mondta Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke az Azonnalinak adott interjújában.
A politikus szerint egyedül ő volt az, aki szerint nem putyinozni, hanem a béke és a szociális ígéretek mellett kellett volna kiállni.
Én voltam az egyik egyéni képviselőjelölt az érintettek között, aki saját szemével látta, hogy a Havanna lakótelepen a háború kitörése után már csak azt kérdezték tőlem az emberek, hogy „Ugye, kimaradunk belőle?”. De mindenki.
– mondta.
Úgy véli, hogy a magyarság történelmi tapasztalata is ebbe az irányba mutat, és azt akarta elérni, hogy nagyon határozottan mondják ki, ki akarunk maradni a háborúból. „Emellett a kormánynál sokkal jobban odafigyelnénk a háború gazdasági-szociális hatásaira. Ezért csökkentenénk az alapélelmiszerek áfáját, emelnénk a nyugdíjakat, a béreket, adómentessé tennénk a minimálbért. De sajnos Márki-Zay Péter sem tudott ezekkel vállaltan konzervatív-liberális közgazdászként azonosulni” – tette hozzá.
Azt is elmondta, az ellenzék kormányfőjelöltjéről, hogy volt egy saját MMM-es tanácsadói köre magyar és külföldi tanácsadókkal. Ők valamilyen oknál fogva még az utolsó körben is a putyinozó plakátokat erőltették.
Az ellenzék lehetséges leépüléséről azt mondta a szocialista politikus, hogy nehéz megakadályozni, mert ma már valóban abszolút többsége van a Fidesznek, nem úgy, mint 2014-ben és 2018-ban. Szerinte koncentrálni kell az erőforrásaikat, de azt látja, ehhez képest most mindenki mintha elkezdte volna újra a saját útját járni.
Ha valaki már most biztosan tudja, hogy 2024-ben az EP-választáson egyedül akar indulni, miközben ugyanabban az évben lesznek az önkormányzati választások, szétverheti a minimális együttes erőforrást is. Stratégia fontosságú lenne a korábbi önkormányzati pozícióink megtartása
– mondta.
Beszélt Ujhelyi István ötletéről a párt nevének megváltoztatásáról. Úgy gondolja, jó ötlet, de ennél több kell, szerinte mélyebb és komplexebb javaslatokat kell kidolgozni.