Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje az előválasztáson sok fiatal hívet szerzett, aztán elveszítette őket.
A Medián március 24-e és 26-a között – tehát ugyanabban a felmérésében, amelynek alapján a nagy vihart kavart választási előrejelzését készítette – a választási szándékok és egyéb politikai kérdések mellett rákérdezett a miniszterelnök-jelöltek megítélésére is. Elsőként arra, hogy a válaszadók Orbán Viktort vagy Márki-Zay Pétert szerették volna-e miniszterelnöknek a választásokat követően.
A szavazókorú népesség nagy többsége Orbán Viktor mellett tette le a voksát. Az nem meglepő, hogy a kormánypárti szavazók szinte egy emberként sorakoztak fel mögötte, de az kevésbé magától értődő, hogy a hatpárti ellenzék szavazóinak 12 százaléka bizonytalan volt a kérdésben, vagy egyenesen Orbánt választotta. A párt nélküliszavazók, illetve a két kispárt támogatói között is jelentős volt Orbán fölénye.
A miniszterelnöki alkalmasságot tekintve is hasonló tendenciát láthatunk: míg a kormánypárti közönség egyöntetűen sorakozott fel a kormányfő mögött, addig az ellenzéki összefogás szavazói jóval megosztottabbak voltak: 100 fokú skálán átlagosan 64-re értékelték Orbán Viktor alkalmasságát, Márki-Zay Péterét pedig 28-ra. Még a bizonytalan és a kispárti szavazók is lényegesen magasabb
átlagos pontszámot adtak Orbánnak, mint kihívójának.
Látható tehát, hogy a kampány végére a két miniszterelnök-jelölt megítélése között még nagyobb különbség alakult ki, mint amekkora a Fidesz és a hatpárti ellenzék listája között volt. A legnagyobb veszteség valószínűleg a fiatalok körében érte Márki-Zay Pétert, akit az előválasztáson minden jel szerint sok 30 alatti szavazópolgár támogatott, de márciusban Orbán Viktor ebben a korcsoportban is megelőzte.