Itthon hvg.hu 2022. március. 21. 10:48

Így néz ki az élet a menekültek új budapesti fogadóközpontjában, a BOK-csarnokban

Már üzemel a pályaudvaron dolgozó önkéntesek emberfeletti erőfeszítéseit váltó állami megoldás, a BOK Sportcsarnokban berendezett fogadóközpont. Bejártuk.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Szervezett körülmények között, buszokkal érkeznek az Ukrajnából menekülők a budapesti BOK Sportcsarnokba. A különvonatokon utazókat Kőbánya vasútállomáson leszállítják és átviszik az új „tranzitváróba”.

A csarnokban már rendezetten sorakoznak a segélyszervezetek pultjai, fűtés is van. A helyszínen dolgozók ételt, italt kínálnak az érkezőknek, és szállást, fuvart szervezni is segítenek.

A menekültek túlnyomó többsége gyerek és nő, elvétve idős emberek és Ukrajnában tanuló külföldi diákok.

A Miniszterelnökség pénteken jelentette be, hogy tranzitvárót alakítanak ki az Ukrajnából menekülők számára a BOK „B” csarnokban hétfőtől. Ebben többek között olyan térítésmentes szolgáltatásokat biztosítanak, mint a meleg váróhelyiség, tolmácsszolgáltatás, baba-mama és gyereksarok, illemhelyek, orvosi ellátás, telefontöltési lehetőség, internetelérés.

A Segítségnyújtás (Ukrajna,Kárpátalja) csoport vasárnap esti posztjában leírták nagyjából mire számíthat, aki a csarnokba érkezik. A segélyszervezetek váltott műszakokban lesznek a BOK-ban, 08–20 óráig és 20–08 óráig. Így a BOK 0–24-ben nyitva lesz a menekültek számára.

Lesz a már fentebb említett ellátási formákon kívül catering pult (hideg-meleg étkeztetés), idegrendészeti pult, egy kitelepült MÁV jegypénztár és egy elszeparált pihenő helység.

A különvonatokon érkező menekülteket Kőbánya vasútállomáson leszállítják és különbuszokkal viszik a BOK csarnokba. A menetrendszerinti vonatokat a Keleti/Nyugati pályaudvaron a Katasztrófavédelem, Rendőrség fogadja, és az oda érkező menekülteket továbbirányítja a BOK csarnokhoz.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?