Négyen is feljelentést tettek a Borkai-ügy kirobbanása után, a rendőrség azonban nem talált semmi olyat, ami törvénybe ütközne.
Lezárta az eljárást a rendőrség a győri Audi-gyár logisztikai központjának létesítése előtti földeladási ügyekben. A Nemzeti Nyomozó iroda Korrupció és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztály Kiemelt Ügyek Osztályának határozata megállapította: „a cselekmény nem bűncselekmény” – szúrta ki a 444.hu.
Az ügyben négy feljelentés is született: ifj. Tényi István, a Transparency International, Hadházy Ákos és Juhász István is bejelentést, majd feljelentést tett. Mind a négyen a témában megjelenő újságcikkek alapján döntöttek a feljelentés mellett, feltételezték, hogy vagyoni hátrányt érte a győri önkormányzatot.
A Transparency nevében eljáró Ligeti Miklós ennél többet is feltételezett: szerinte az Audit is anyagi hátrány érhette, Hadházy pedig hivatali visszaélést és hűtlen kezelést emlegetett az üggyel kapcsolatban. Juhász ugyanakkor azt írta, hogy Borkai Zsolt korábbi fideszes polgármester a Maldív-szigeteki utazásain helyezte el külföldön a földbizniszből származó bevételeket. Ezzel Juhász szerint pénzmosást követett el.
Az ügy Borkai Zsolt adriai szexbotrányának részeként jött elő újra. 2012-ben merült fel egy olyan pletyka, miszerint Borkai tájékoztatta Rákosfalvy Zoltánt, hogy az Audi melyik területeket vásárolná fel azért, hogy felépítse logisztikai központját. Rákosfalvy így 1,5 milliárd forintért felvásárolta a területet, majd hétmilliárdért adta tovább a német márkának.
A rendőrség szerint ennél azonban jóval bonyolultabb a helyzet. Mint megállapították, Rákosfalvy még 2011-ben vásárolta meg a földeket, majd összevonta azokat önkormányzati területekkel egy ingatlanná. A telekátalakítás után a rendőrség szerint az önkormányzat vagyona „osztatlan közös tulajdonként” maradt meg, vagyis amikor eladták azt, nem érhette kár az önkormányzatot, vagyis a felek hűtlen kezelést sem követtek el.
Sőt: a rendőrség megállapítása szerint az Audi csak 2012 szeptemberében döntött a központ végleges helyéről, vagyis Rákosfalvy még nem tudhatta 2011-ben, hogy melyik földeket kell megvenni. A rendőrség szerint az ügyben senki nem lépte túl saját hatáskörét, és nem is élt vissza pozíciójával.
A "győri polip" földbizniszéről itt írtunk bővebben:
Fidesz-közeli ügyvéd csapott le az "Audi-földekre"
Két éve MOB-elnök, két hónapja jelentősen kibővített hatáskörrel, hiszen február óta a Magyar Olimpiai Bizottság egyedül irányítja a magyar sportot és osztja el a sportpénzeket. Az olimpiai bajnok Borkai Zsolt, aki egyben Győr fideszes polgármestere is, Londonban a pekingihez hasonló teljesítménnyel már elégedett lenne. A Schmitt-ügyről pedig azt mondja, a vétkes már megbűnhődött.