Itthon hvg.hu 2021. december. 29. 15:08

„Előre megy, nem hátra” – a kormány találta ki az új szlogent, csak épp nem a magyar

A Fidesz–KDNP legújabb kampánya nem eredeti.

„Megtalálta az utat az emberekhez” – ezzel a felütéssel reklámozta nemrég a kormány legújabb kampányszlogenjét a Magyar Nemzet, mely még Orbán Viktor nemzetközi sajtótájékoztatóján is előkerült.

A kormányközeli lapnak abban igaza van, hogy a „Magyarország előre megy, nem hátra” jelmondatot nemcsak a politika, hanem az internet is felkapta. A TikTokon se szeri, se száma azoknak a videóknak, melyben a készítők egy magyar népdallal kombinálják a dallamot, a "mémvonatra" még Szentkirályi Alexandra is felült, sőt a miniszterelnök is büszkélkedett vele.

Arról azonban már kevesebb szó esik a kormánypropagandában, hogy a szlogen korántsem annyira eredeti, és főleg nem annyira magyar, mint ahogy azt sejtetik. Valójában már 2005-ben előkerült, méghozzá nem máshol, mint a brit Munkáspárt 2005-ös pártprogramjában.

„A Nagy-Britannia előre megy, nem hátra (Britan forward, not back) című kiáltványt maga Tony Blair volt miniszterelnök mutatta be.

A 112 oldalas dokumentum legfőbb ígérete az volt, hogy adóemelés nélkül költ többet iskolai és egészségügy fejlesztésekre, „mindenkinek megadja a siker lehetőségét, és azt, hogy a legtöbbet hozzák ki abból, amijük már megvan”.

A kampány mindenesetre bejött: 2005 májusában a brit Munkáspárt harmadik alkalommal nyerte meg a választásokat, és Tony Blair újra miniszterelnök lett. Igaz, a parlamenti többségük jelentősen lecsökkent, 167-ről 66 képviselői helyre.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?