Itthon hvg.hu 2021. október. 25. 15:12

A Migration Aid vezetője elmondta, hogyan működött együtt a titkosszolgálattal

Hazaárulás, ha a magyar kormányhoz közeli személyek megbíznak egy külföldi titkosszolgálatot azzal, hogy próbáljanak kompromittáló, a választási kampányban felhasználható adatokat gyűjteni magyar állampolgárokról – írta közleményében Siewert András, a Migration Aid szervezet vezetője, akit úgy próbáltak külföldi titkosszolgálaton keresztül megkörnyékezni, hogy közben idehaza jó kapcsolatot ápolt szervezete a magyar titkosszolgákkal.

Közleményt adott ki a Migration Aid azok után, hogy kollégánk, Dezső András megírta: miközben a menekülteket segítő szervezet régóta együttműködik a magyar titkosszolgálatokkal, egy külföldi magán titkosszolgálat olyan ügybe próbálta belerángatni a magyar civileket, amelyekről végül információk éppen a magyar kormánypropaganda-sajtóban kötöttek ki. A sztori teljes valójában Dezső András hétfőn megjelent könyvében, a Fedősztoriban szerepel, ennek cikkváltozatát olvashatják el a hvg360-on.

A Migration Aid vezetője, Siewert András hétfő délutáni közleményében felidézi, hogy a fideszes propaganda éveken keresztül úgy próbálta ellehetetleníteni a Migration Aidet, hogy nemzetbiztonsági kockázatnak és Soros-szervezetnek titulálta, miközben a kezdetek óta volt időszakos kapcsolata a magyar nemzetbiztonsági szervezetekkel, 2016-tól ez pedig éveken át folyamatos volt. „Amikor Dezső András megkérdezte, beszélnék-e a Black Cube ügyről a napokban megjelent Fedősztori című könyvében, úgy döntöttünk, itt az idő, a nagy nyilvánosságot is tájékoztatjuk arról, amiről éveken át csak egy szűkebb csoport tudott a szervezetünkön belül” – írja.

Siewert azt írja, hogy a szervezet korábbi vezetője, Zsohár Zsuzsa és ő is együttműködött a magyar nemzetbiztonsággal, az együttműködése alapja egy Alkotmányvédelmi Hivatallal kötött szóbeli megállapodás volt, „amihez mindvégig korrektül tartották magukat”. Az AH segítette az MA-t abban, hogy belépési engedélyük legyen például a tranzitzónákba, cserébe a magyar civilek jelezték, ha bűncselekményekre, vagy a magyar nemzetbiztonsági érdekeket veszélyeztető információk birtokába jutottak a menekülteket segítő tevékenység során. „Ilyen volt például az is, hogy szólok, ha felmerült a gyanúja, hogy külföldi titkosszolgálatba botlottunk” – írja Siewert.

Így azt is jelezte, amikor 2018 elején egy gyanús férfi vette fel velük a kapcsolatot, akivel utána az AH instrukciói alapján eljárva találkoztak. Kiderült, hogy egy izraeli magán titkosszolgálat, a Black Cube áll a gyanús megkeresés hátterében. Majd így folytatja: amikor a magyar választások előtt két hónappal kiderült, hogy a Black Cube-nak magyar megbízói vannak, akkor érezte először a „zavart az erőben”, vagyis hogy ez a tény az AH-t is váratlanul érte.

„Azt, hogy a magyar kormányhoz közeli személyek megbíznak egy külföldi titkosszolgálatot azzal, hogy próbáljanak kompromittáló, a választási kampányban felhasználható adatokat gyűjteni magyar állampolgárokról, a Büntetőtörvénykönyvi tényállás szerint ugyanis: hazaárulás. A jelek szerint mégis vannak a magyar politikában olyanok, akik a hatalom érdekében ezt is bevállalják” – írja közleményében.

„Szóval: ki is jelenti a valós veszélyt a magyar államra, a magyar nemzet biztonságára nézve? A Fidesz vagy a Migration Aid, amely végig együttműködő volt a magyar nemzetbiztonsági hatóságokkal?” – írja.

Hirdetés