Itthon hvg.hu 2021. szeptember. 10. 07:46

Kettévágja Pestet a hétvégére az Eucharisztikus Kongresszus

A Hősök terétől a Dunáig nyúlnak a hétfő reggelig tartó lezárások.

Egy sor lezárásra és korlátozásra lehet számítani Budapesten a hétvégén – derül ki a rendőrség honlapjáról. Az indokok között futóverseny, delegáció érkezése, járványügyi intézkedés és az Eucharisztikus Kongresszus is szerepelnek.

A legjelentősebb korlátozásokra az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus miatt kerül sor. A police.hu szerint

Péntek este 6-tól hétfő reggel 8-ig teljesen lezárják az Andrássy utat a Hősök tere és az Oktogon között. A lezárás szombat este 8-tól hétfő reggelig egészen a Bajcsy-Zsilinszky útig tart majd.

A Hősök tere és az Oktogon között lezárják majd az Andrássy utat keresztező utcákat is. Emellett a kongresszus miatt az V. kerület rengeteg utcájában is lezárások lesznek. A rendőrség térképre is vitte, hogy mi vár Pestre: 

Az érkező delegáció miatt pénteken délután 3-tól este 9-ig tilos megállni a Külügyminisztérium környékén. A rendőrség nem árulja el, hogy milyen delegációt várnak a minisztériumba, de nem kizárt, hogy a korlátozásnak I. Bartolomaiosz konstantinápolyi ökumenikus pátriárka látogatásához van köze. A nagyjából 2 milliós vallási közösség vezetője az MTI szerint péntek reggel érkezik, vasárnapig marad, közben pedig találkozik Semjén Zsolttal, Áder Jánossal, megnézi Ferenc pápa miséjét, valamint elhelyezi egy templom alapkövét a Múzeum utcában.

Futógála a Népligetben lesz, ahol emiatt vasárnap változik a forgalom rendje. A Vajda Péter utcát lezárják majd, máshol megállni lesz tilos.

Járványügyi intézkedésekre hivatkozva tavaly november óta van érvényben két változás. Tilos megállni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dob utcai épülete előtt, valamint a Hungexpónál, az Expo téren.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2024. december. 16. 19:30

Rendszerváltás 35 – Belarusz, az ország, amely alól kidőlt a Szovjetunió

A totális szovjetorosz elnyomás sikerrel járt a nemzeti kultúra felszámolására indított hadjáratával, a gazdasági mutatók jók voltak, így az általános életszínvonal is szovjet viszonylatban magasnak volt tekinthető és ebből kifolyólag egészen a ’80-as évek második feléig Belarusz lakosságának nagy része semmiféle komoly változásra nem vágyott. Aztán jött Csernobil és utána egymást követően potyogtak ki a szó szoros értelmében vett csontvázak a szovjet múlt rég eltemetett szekrényéből. Ám még ezek sem ingatták meg a tagköztársaság népének bizalmát a szovjet keretrendszerben, és ha nem omlik össze a Szovjetunió, Belarusz talán még ma is önként és dalolva lenne a része. Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemzővel, a posztszovjet térség szakértőjével beszélgettünk.