Itthon MTI / hvg.hu 2021. szeptember. 02. 19:39

Budai Gyula feljelentette a NAV-nál Cseh Katalint

A fideszes képviselő költségvetési csalással vádolja a Momentum EP-képviselőjét. Cseh úgy reagált: nem tudják megfélemlíteni.

Budai Gyula fideszes országgyűlési képviselő költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tett Cseh Katalin momentumos EP-képviselő ellen a NAV-nál – derült ki Budai Facebook-oldalán megjelent bejegyzésből.

A kormánypárti politikus csütörtökön az MTI-nek elmondta: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságál tett feljelentést a Cseh Katalinhoz köthető cégek állami támogatásával kapcsolatban. Budai szerint a feljelentés mellé csatolt dokumentumok – cégkivonatok, tulajdoni lapok és támogatási szerződések – egyértelműen igazolják, hogy a Cseh Katalinhoz kapcsolható céghálózat nem arra a célra a használta fel az állami és európai uniós támogatást, mint amire a pályázatokat benyújtotta.

A fideszes képviselő azt állította, hogy az érintett cégek koncepciója az volt, hogy minél nagyobb támogatási intenzitású térségben – így például a leghátrányosabb nógrádi kistérségben – nyújtsanak be pályázatot, így minél nagyobb állami támogatást szerezzenek meg, majd mindenhova ugyanazt a projektet jelentették le, a beruházások azonban nem valósultak meg. „Vagyis a megnyert pénzt nem a projektekre fordították, de hogy hová, azt majd a nyomozó hatóság kideríti” – mondta.

A Momentum politikusáról és állítólagos ügyéről, melyben uniós pénzek is érintettek, júliusban jelentek meg először hírek a kormányközeli sajtóban. Ezekre Cseh úgy reagált, hogy „mindenki tudja, miért támad most a Fidesz és propagandamédiája”.

Budai Gyula feljelentését úgy kommentálta a Momentum EP-képviselője, hogy „elhiszem, hogy az egykori elszámoltatási kormánybiztos végre szeretne valami eredményt felmutatni, de csalódás fogja érni. Feljelentése nem más, mint a legújabb fejezete annak a hazug és aljas lejáratási kísérletnek, amit a Fidesz és propagandamédiája hosszú hetek óta folytat ellenem. De nem fognak tudni megfélemlíteni."

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. május. 13. 20:00

Megvesztegetés, extra lábtérrel: etikai, jogi és nemzetbiztonsági szempontból is durván aggályos Trump katari ajándékrepülője

Az amerikai elnök szerint nemhogy az égvilágon semmi gond nem lenne azzal, ha elfogadná a katari királyi család repülőgépét ajándékba, de egyenesen hülye lenne, ha visszautasítaná az ajánlatot. Trumppal viszont most még a saját közössége sem ért egyet egyhangúan, ráadásul az elnöki különgéppé álmodott magánrepülő egy szakértő szerint valójában kémelhárítási rémálom. És nem a fedélzeti “kemencekecske,” miatt, bármi is legyen az.