A Pegasus gyártója ugyan nem árulta el, kik voltak a vevőik, de a Washington Post szerint a cég egy volt alkalmazottja megerősítette a magyar kormány érintettségét.
Hosszú cikkben számolt be hétfőn a Washington Post a Pegasus-botrány magyar vonatkozásairól. A lap részletekbe menően felidézte: több mint 300 magyar célszemélyt, köztük újságírókat és az Orbán-kormány kritikusait is célba vettek az NSO által gyártott kémprogrammal, a Pegasusszal.
Ugyan az NSO lényegében mindent tagadott a botrány vasárnapi kirobbanása után, de Shalev Hulio, a cég vezérigazgatója később ennél már árnyaltabban fogalmazott a Washington Postnak. Az állítások egy része zavarba ejtő – mondta –, mivel a kémprogram helytelen használata visszaélés azzal a bizalommal, amivel ügyfeleikhez fordultak. Hulio így fogalmazott a lapnak:
Minden állítást kivizsgálunk, .... és ha beigazolódnak, kemény lépéseket teszünk.
Az NSO nem fedte fel az ügyfélkörét, azonban a cég egy volt alkalmazottja hajlandó volt név nélkül nyilatkozni a vállalat megegyezéseiről a Washington Postnak. Azt írják, hogy az alkalmazott megerősítette számukra:
A magyar kormány az NSO ügyfele volt.
Pegasus-ügy: Amit tudunk, és amit csak sejtünk
Az utóbbi évek egyik legnagyobb megfigyelési botrányát robbantotta ki egy nemzetközi oknyomozó újságírói hálózat: több magyar célszemély, köztük újságírók és az Orbán-kormány kritikusai ellen is bevetettek egy izraeli kémfegyvert. Az érintettek csak találgatni tudnak, a kormány tagad, mi pedig összegyűjtöttünk mindent, amit eddig tudni lehet a Pegasus-megfigyelésről.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)