Sok helyen dolgoznak a tűzoltók a vihar okozta károk felszámolásán: többfelé az erős szél faágakat tört le, fák dőltek ki, máshol a felgyülemlett esővíz okozott gondot.
Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel közölte, legtöbb riasztásuk Szabolcs-Szatmár-Bereg, Csongrád-Csanád és Hajdú-Bihar megyében volt, Bács-Kiskun megyében több épületből kellett kiszivattyúzniuk a vizet.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet a "villámárvíz" veszélyére is. Kiemelte: ha az úton összegyűlik, hömpölyög az esővíz, gyalogosan, kerékpárral és autóval se keljenek át rajta. Néhány centiméteres víz is képes ledönteni az embert a lábáról. A térdig érő vízfolyás pedig autókat is el tud sodorni. Autóval azért sem tanácsos áthajtani a hömpölygő vízen, mert ha az autó légszűrőjébe víz került, az tönkremegy és az autó leáll - mondta.
Az OKF szóvivője ismét azt kérte, mindenki figyelje a meteorológiai szolgálat figyelmeztetéseit, riasztásait.
Ahogy mi is megírtuk, az Országos Meteorológiai Szolgálat az egész országra figyelmeztetéseket adott ki a zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt is. Az ország nagyobb részén a felhőszakadás veszélye miatt másodfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a helyeken akár 50 milliméternyinél is több eső hullhat.
Szombaton és vasárnap is az elsődleges veszélyforrás a felhőszakadás lehet, emellett néhol kisméretű jég, viharos széllökés is előfordulhat. Az ország keleti, északkeleti megyéiben a napi középhőmérséklet szombaton és vasárnap is 25 Celsius-fok körül, kicsivel felette alakul. Így néhány megyére a hőség miatt is adtak ki figyelmeztetéseket.