A Dózsa György úti baleset érintettje szerint a börtönben az ő szintjén gyilkosok vannak, miközben ő egy gondatlan baleset miatt áll a bíróság előtt.
Másodfokon tárgyalták a Dózsa György úti halálos baleset ügyét pénteken a Fővárosi Törvényszéken, amelyen részt vett az elsőrendű vádlott is, M. Richárd. A férfit a Telex beszámolója szerint bilincsben vezették elő, és láthatóan nincs jó passzban: a portál szerint az
általában brutálisan kigyúrt férfin most nem feszült a póló, jócskán vesztett a súlyából is”.
A tárgyaláson M.-től elhangzott, hogy nem a sorozatos szabályszegéseknek, hanem a körülötte zajló „médiacirkusznak” köszönhető, hogy most itt tart. A férfi azt is mondta: „ez az egész túl van lihegve, biztos vagyok benne, hogy a médiának köszönhetően is. A legszigorúbb körülmények között, egy magánzárkában vagyok fogva tartva. Azon a szinten, ahol én vagyok, sorozatgyilkosok, gyilkosok vannak, miközben én egy gondatlan baleset miatt állok bíróság előtt”.
A férfi megosztotta, hogy a büntetésvégrehajtási-intézetben gyakorlatilag nincs biztosítva az orvosi ellátása, pedig szívbetegsége mellett veseelégtelenségben is szenved, emiatt „közvetlen életveszélyben” van.
A Telex beszámolója szerint M. a másodfokú tárgyalásra védőt váltott, aki hosszan sorolta azokat az enyhítő körülményeket, amiket a védelem szerint a bíróságnak figyelembe kellene vennie. Megosztotta például, hogy a férfi terhelt gyermekkora miatt régóta a csonka családokat támogató Fészek Alapítványnak segít, és szerinte azt is látni kellene,
hogy a 44 éves férfi börtöntűrő képessége gyakorlatilag a nullával egyenlő.
A védő azt is mondta, a veseelégtelensége mellett „a szívbetegséggel összefüggésben fellépett egy alvászavar is, vagyis csak egy speciális berendezéssel tud kockázat nélkül aludni”.
M. védője szerint a férfi úgy van beállítva, mint aki „az önkéntes jogkövetésre alkalmatlan”. Ezután azzal folytatta, hogy „amikor a harmadrendű vádlott bekerült a kórházba, akkor M. Richárd és barátnője annak tudatában adott vért, hogy a balesetben érintett másik sofőrnek erre szüksége volt. Kell-e még győzködni arról az ügyészséget arról, hogy az én védencem nem az, mint akinek beállítják?” – tette fel a kérdést.
M. Richárdot tavaly szeptemberben első fokon 4 év letöltendő fogházbüntetésre ítélték, és végleg eltiltották a járművezetéstől, miután halálos közúti baleset gondatlan okozásában és – egy 2015-ös üggyel kapcsolatban – garázdaság vétségében, valamint könnyű testi sértés bűntettében is bűnösnek találták. Az elsőfokú ítélet ellen az ügyészség, a vádlottak és védőik is fellebbeztek.
A pénteki tárgyalás végén M. Richárd védője indítványozta a férfi szabadlábra helyezését, főként azért, hogy a gyógyszereit beállíthassák az orvosok, a bíróság azonban elutasította azt. M. Richárd így a július 2-i ítélethirdetésig biztosan letartóztatásban marad – írta a Telex.
(Címlapképünk egy korábbi tárgyaláson készült.)