Itthon hvg.hu 2021. június. 18. 16:45

Több mint 3000 ember bevonásával vizsgálják itthon az oltóanyagok hatékonyságát

A Magyar Nemzet szerint az AstraZeneca, a Pfizer, a Szputnyik, a Sinopharm és a Moderna termékét ellenőrzik a szakemberek.

Több mint háromezer személy bevonásával vizsgálják a Magyarországon elérhető oltóanyagok, így az AstraZeneca, a Pfizer, a Szputnyik, a Sinopharm, valamint a Moderna hatékonyságát – erről a Magyar Nemzet írt az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) tájékoztatása alapján.

A szaktárca közleményében azt írta:

az egy éven át tartó összehasonlító elemzés során a Nemzeti Népegészségügyi Központ az oltást követően kialakult ellenanyagszintet méri, az Országos Onkológiai Intézet pedig a celluláris immunválasszal kapcsolatos vizsgálatokat végzi el”.

A vizsgálatok megismétlése háromhavonta szükséges, a vérvétel országosan három helyen, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben, a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetben, valamint a Pécsi Tudományegyetem oltópontjain zajlik – írták.

Karácsony harmadik oltást kér Orbántól a Sinopharm-vakcinával beoltottaknak

Ingyenes teszteléssel állapítsák meg az érintetteknél az ellenanyag szintjét, és ha szükséges, a kínai vakcinával oltottak kapjanak egy harmadik adagot akár más vakcinából - kéri a főpolgármester a miniszterelnököt. A kormányzat amúgy hajlana is egy harmadik oltásra, és pont a Sinopharmból van is ehhez elég tartalék.

A tájékoztatóból az is kiderül a Magyar Nemzet szerint, hogy a teljes immunitást (celluláris és humorális) is vizsgáló kutatásokba összesen 3211 személyt vontak be, a beérkező adatokat pedig az Országos Onkológiai Intézet kutatócsoportja dolgozza fel.

Az Emmi közleményében arról is szót ejt, hogy “ezek az eredmények folyamatosan rendelkezésre állnak, hogy a kormány a szakmapolitikai intézkedések meghozatalakor is felhasználja azokat”.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.