Itthon hvg.hu 2021. május. 20. 10:52

A magyarok ötöde szerint örökre velünk marad a korlátozások egy része

Soha nem mondták kevesebben az Omninbusz kutatássorozat történetében azt, hogy gyakoribb kézmosással védekeznek a járvány ellen, mint ahányan májusban.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Szabadabban járnak közösségbe az emberek, többet érintkeznek másokkal, eközben pedig egyre kevésbé tartják be a járvány elleni óvintézkedéseket – derül ki az Ipsos legfrissebb, májusi felméréséből. Két példát emelnek ki:

  • 87 százalék az arcmaszkot viselők aránya a megkérdezettek között, aminél alacsonyabb szint legutóbb novemberben volt, és
  • 73 százalék azok aránya, akik gyakoribb kézmosással védekeznek a fertőzés ellen. Ez a kutatássorozatuk történetének legalacsonyabb értéke.

A megkérdezettek 70 százaléka hajlandó beoltatni magát a koronavírus ellen, az elutasítók aránya 22 százalék. A felmérés alapján a felnőtt lakosság 51 százaléka átesett a legalább az első védőoltáson – a hivatalos járványügyi számok alapján az átoltottsági ráta 48 százalék.

A 30 év alattiak oltási kedve egyetlen hónap alatt 26 százalékkal emelkedett és ugyanennyivel csökkent a vakcinát ellenzők aránya.

Rendezvényekre főleg a 30 év alattiak kezdtek újra járni.

Általában az idősebbek és a fővárosiak, valamint a diplomások és a magas jövedelműek az óvatosabbak az Ipsos szerint. A belföldi turizmus újraindulásából mindenki kiveszi a részét, a szállásfoglalók között csak a budapestiek aránya alacsonyabb.

A magyarok 40 százaléka augusztus végére várja a koronavírus miatt bevezetett korlátozások feloldását, 60 százalék pedig későbbi időpontra tippel. Közöttük 20 százalék azok aránya, akik szerint soha nem vesztik érvényüket teljes egészében az elmúlt évben hozott rendelkezések.

Az Ipsos Omnibusz kutatása reprezentatív a 18 évesnél idősebb magyar lakosságra nézve.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.