A magyar társadalom nagyon megosztott a kérdésben, szinte ugyanannyian támogatják, hogy legyen védettséget igazoló dokumentum, mint ahányan elutasítják azt.
A Pulzus Kutató reprezentatív felmérése alapján a magyar felnőtt lakosság körében két tábor alakult ki a vakcinaútlevelek kérdésében, az arányuk ráadásul majdnem egyezik:
az új, hivatalos irat létét 33 százalék támogatja, míg 35 százalék vallja azt, hogy a dokumentum csak felesleges feszültséget idézne elő.
A nemek megoszlását nézve sincs túl nagy különbség: a férfiak inkább (36 százalék) támogatják az intézkedést, mint a nők (30 százalék). Utóbbi csoportnál 15 százalékos azok aránya, akik szerint még korai az oltási igazolás bevezetése.
A Napi.hu megbízásából készült felmérés szerint az idősek pártolják legjobban az oltási nyilvántartást, esetükben 43 százalékuk áll a javaslat mellett. Ezzel szemben a 18–39 éves korosztályban a legkisebb a pártolók aránya, mindössze 21 százalék. Ez a csoport jut a legkésőbb oltáshoz.
A Pulzus Kutató felmérése 1000 fő megkérdezésével történt.
Az oltási igazolás bevezetését egy korábbi kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, a nemzeti konzultációban pedig rákérdezett a kormány arra, hogy kapjon-e valamilyen kedvezményt az igazolvány tulajdonosa vagy sem.
Első körben nyitnának az éttermek, szállodák, konditermek, koncertre csak igazolvánnyal lehetne menni - íme a konzultációs kérdések
Szerda este felkerült a kormányzati oldalakra az új nemzeti konzultáció, amelyből az olvasható ki, hogy a kijárási tilalom enyhítése nem csak a védettségi igazolvánnyal rendelkezőkre vonatkozna. Koncertre, fesztiválra, meccsre viszont vagy csak ők mehetnek, vagy senki, amíg nincs vége a járványnak - legalábbis a kormány ebből a kettőből enged választani.