Arra vonatkozóan nincs előírás, hogy mit történik akkor, ha a tanuló éppen a szóbeli vizsga napján betegszik le.
Tavaly éppen azon a napon értek a véget a szóbelik, amikor a járvány miatt elrendelték az iskolák bezárását, a középiskoláknak igazából most kell először „Covid-biztos” megoldásokat találniuk a felvételire – írja az Eduline.
A HVG oktatási szakportálja szerint a pécsi Leőwey Klára Gimnázium és a budapesti, XIV. kerületi Teleki Blanka Gimnáziumban is úgy döntöttek, hogy nem hívják be a hozzájuk jelentkezőket, hanem online hallgatják meg őket, a budapesti Leövey Klára Gimnáziumban pedig a nyelvi tagozat kivételével a szóbeli helyett a kiválasztott tagozatnak megfelelő tantárgyból bemutatkozó portfóliót kérnek a nyolcadikosoktól, akiknek egy kézzel írott motivációs levelet is el kell küldeniük.
A debreceni Tóth Árpád Gimnázium megtartják ugyan a felvételit, de a szóbelire érkező diákok a csak szájmaszkban, kézfertőtlenítés és lázmérés után léphetnek majd be például épületébe, a szülők viszont nem kísérhetik el őket a termekhez, csak az épület előtt várakozhatnak, a budapesti KÜRT Alapítványi Gimnázium oldalán közzétett tájékoztató szerint náluk a szóbeli a járványügyi előírások betartásával nagyjából a megszokott módon zajlik majd: az egyéni elbeszélgetés után csoportos feladatmegoldás vár a jelentkezőkre.
A középiskolák szóbeli felvételi vizsgáira sok diákot várnak február 23-a és március 12-e között.
Nincs előírás arra az esetre, ha valaki a szóbeli napjára betegszik le. Az Oktatási Hivatal azt közölte, hogy nincs olyan szabály, amely előírná az intézményeknek, hogy betegség esetén kötelesek online formában meghallgatni a diákot, azt pedig, hogy lesz-e pótvizsgázási lehetőség, a felvételiztető középiskola szintén maga szabályozza.
A felvételik szabályairól itt olvashatnak.
Nyitóképünk illusztráció.