Itthon hvg.hu 2021. február. 09. 07:38

A magyar kajakosok egyetlen oltás után repültek Dél-Afrikába

A védettség köztudottan azután alakul ki, hogy az egyén egy második oltást is kapott.

Úgy repültek el Dél-Afrikába edzőtáborozni a magyar kajak-kenusok, hogy csak egy oltást kaptak a koronavírus ellen – számolt be róla a Blikk. A vakcinák köztudottan csak akkor nyújtanak védelmet, ha egy második adagot is beadtak azokból. A sportolókat a Moderna vakcinájával oltották be, soron kívül.

Mivel azonban a második oltásra nem került sor, a kajakosok továbbra is elkaphatják a kórt, és másokat is megfertőzhetnek. Erről egy névtelen forrás beszélt a napilapnak, aki azt is mondta,

hogy hiába győzködték a vezetőket, az érveiket félresöpörték.

“A sportolókat az indulásuk előtti 2-4 napban oltják be először. A négyhetes edzőtáborban nem tudják a második injekciót megkapni, csak hazaérkezésüket követően, az újabb rizikót jelentő utazás után” – fogalmazott a szövetséghez közelálló forrás. “Ép ésszel magyarázható indoka nincs a döntésnek a világjárvány kellős közepén, kellő vakcina hiányában. A szövetségben elnyomták tudományos érveinket. Kockáztatják a sportolók egészségét rövid és hosszú távon, hiszen szövődmények alakulhatnak ki. Kötelező edzőtáborba küldik őket, olyan fenyegetéssel, hogy kimész vagy nem leszel válogatott.”

Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, a MOB alelnöke azt mondta a Blikknek, hogy nem érzi túl kockázatosnak az eljárást. “A kiutazás és a hazajövetel negatív teszthez kötött. Az, hogy az edzőtábor előtt nyílt lehetőség az oltásra, csak a Magyar Olimpiai Bizottság munkáján múlt. Az utazást enélkül is megszerveztük. Jelenleg tíz-tizenöt sportoló edz Dél-Afrikában, teljesen elzárva, a legnagyobb elővigyázatossággal. Tudjuk, hogy az első oltás nem ad védettséget nekik, de a jövőre nézve jobb helyzetben vannak, hiszen hazatérésüket követően a másodikat is megkapják.”

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.