Zárt ajtók mögött szavazta meg a szenátus, hogy alapítványi egyetem legyen az intézmény.
A Debreceni Egyetem kezdeményezi, hogy a felsőoktatási intézmény állami alapítású vagyonkezelő alapítvány által fenntartott egyetemmé alakuljon át. Erről rendkívüli ülésén, 65 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül döntött az egyetem szenátusa csütörtökön.
A napirenden szereplő személyi kérdések miatt zárt ajtók mögött tartott tanácskozáson elfogadott határozat szerint a Debreceni Egyetem kezdeményezi a fenntartónál az áttérést az új szervezeti formára, az egyetem valamennyi eddigi tevékenységének folytatásával, beleértve a betegellátást is – közölte az egyetemi sajtóiroda az MTI-vel.
A szenátusi határozat megerősíti, hogy "a Debreceni Egyetem a hagyományos tudományegyetemi diszciplínák mellett továbbra is kiemelten kezeli az egészségipar, multidiszciplináris agrár- és élelmiszertudományok, műszaki tudományok, tanárképzés fókuszterületeket".
A szenátusi ülés előtt a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata (DEHÖK) közölte, hogy egyhangúlag megszavazták, hogy a szenátusban ülő tagjaik támogassák a modellváltást.
A Debreceni Egyetemet három másik orvosképzést is kínáló egyetemmel együtt január elején tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium arról, hogy kérheti állami alapítású közhasznú alapítványi fenntartásba helyezését. A folyamat lefolytatásához alig pár hetet kaptak, megtörténtét pedig már tényként kezelik az ITM egyik prezentációjában.
Az orvostörvény élesedése előtt modellváltásba hajszolnák az orvosképző egyetemeket
Az modellváltást a többi intézmény közül Szegeden és Pécsen kíséri komolyabb nyilvános vita. A Szegedi Tudományegyetem esetében a hétfőn összeült szenátus elhalasztotta a döntést az ügyben, Pécsen a rektor január végére halasztotta a döntést, mert egymásnak ellentmondó információkat kaptak több részletről.