Petíció formájában indult el a nyilatkozat, ami az egyetemi autonómia védelmében is felemeli a szavát, szerda estig közel 120-an írták alá.
Petíció formájában indult el a Budapesti Corvinus Egyetem polgárainak szolidaritási nyilatkozata, amiben a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) mellett, illetve az egyetemi autonómia és szabadságjogok védelmében állnak ki.
Valljuk, hogy az akadémiai szabadság, az egyetemi autonómia, a kutatás és az oktatás egysége és a humanizmus olyan értékek, amelyek érvényesülése feltétele annak, hogy az egyetemek betölthessék a közjót szolgáló hivatásukat
– fogalmaz a nyilatkozat, amit szerda estig közel 120-an írtak alá. Úgy folytatják: a kormány az érintettekkel folyamatosan párbeszédet folytatva, az európai egyetemek Magna Charta Universitatumában lefektetett elvek mentén, illetve az Alaptörvényben rögzített jogok maximális tiszteletben tartása mellett avatkozhat csak be a felsőoktatásba.
A Corvinus volt az első államiból alapítványi fenntartásba került egyetem. Az egyetemi szenátus ülésén itt már korábban is megvitatott volna egy szolidarítási nyilatkozatot a Corvinus szakszervezete, azonban ezt a tudomásunkra jutott információk alapján az egyetem rektora és a Szenátus elnöke, Lánczi András megakadályozta.
Ilyen mélyen még soha nem láttunk bele, miért várat magára a kiállás az SZFE mellett
A Budapesti Corvinus Egyetem Szenátusa kinyilvánítja szolidaritását a Színház és Filmművészeti Egyetem Szenátusával, munkavállalóival és hallgatóival, akik az Alaptörvényben foglalt joguknál fogva védelmezik egyetemük autonómiáját - ezt a határozati javaslatot vitatta volna meg a Corvinus Egyetem szakszervezete a Szenátus ülésén, azonban ezt a tudomásunkra jutott információk alapján az egyetem rektora és a Szenátus elnöke, Lánczi András megakadályozta, rendkívüli szenátusi ülést pedig nem hívott össze az ügyben.