Az egyetem dolgozói a jövő hétfőn lépnek sztrájkba, ha addig nem teljesülnek a követeléseik.
Egyetértenek a Színház- és Filmművészeti Egyetem munkavállalóinak sztrájkköveteléseivel – közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Azt is jelezték, hogy
abban az esetben, ha tárgyalásaik nem járnak eredménnyel, és ezért kénytelenek lesznek a sztrájkkal mint végső nyomásgyakorló eszközzel élni, a PDSZ, a sztrájkjukkal megegyező időpontban – legkorábban szeptember 21-én – 2 órás szolidaritási sztrájkot hirdet.”
Már Orbán Viktor miniszterelnöknek is írtak azért, hogy „hatásköréből következően haladéktalanul jelölje ki azt a személyt, akivel a szolidaritási sztrájk ideje alatti még elégséges szolgáltatásról egyeztethetünk”.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) dolgozói a múlt csütörtökön jelentették be, hogy sztrájkköveteléseket nyújtottak be a kormánynak. Azért hirdettek sztrájkot, mert álláspontjuk szerint az intézmény új, Vidnyánszky Attila vezette fenntartója, a Színház- és Filmművészetért Alapítvány alapítói okirata, illetve szervezési és működési szabályzata (szmsz) „sérti a munkavállalók érdekeit”.
Az alapító okirat és az szmsz miatt mondott le korábban az egyetem teljes vezetése és szenátusa is.
Vidnyánszky Attila: Büszke, egyenes gerincű embereket kell képeznünk
Lényegileg, filozófiáját tekintve másképp képzelik el az oktatást a kuratórium tagjai, mondta a Nemzeti Színház igazgatója.
Az egyetemi dolgozók sztrájkbizottsága akkor arról tájékoztatta a kormányt, hogy szeptember 21-én határozatlan idejű sztrájkba kezdenek, amennyiben nem teljesülnek az egyetem autonómiájának és a szenátus jogköreinek visszaállítására vonatkozó követeléseik.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata, illetve az egyetem vezetői és oktatói hétfőn jelentették be, hogy a múlt heti rektori határozat értelmében megkezdik a tanévet. Ezzel együtt továbbra is folytatódnak a tiltakozások, és nem adják fel a korábbi követeléseiket, az egyetem közössége ugyanis továbbra is ragaszkodik az autonómiához.
Selyem Zsuzsa: Jachtokkal parádézó hatalom próbálja elnémítani az SZFE diákjait
Az első világvége, amit együtt töltöttünk című kötet szerzője írásaiban az elesettek szemszögéből vizsgálódik; egyetemi oktatóként kiáll az SZFE hallgatói mellett.