Miniszterként és munkáltatóként sem beszélhetett volna Szijjártó Péter arról, hogy kirúghatják, aki home office-t kér - mondta a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.
Az állását kockáztatta volna az a külügyi dolgozó, aki home office-t kér - mondta el Szijjártó Péter a nagyköveti értekezleten. A külgazdasági és külügyminiszter úgy fogalmazott:
"Ezt sem engedélyeztem, és nem fogom engedélyezni a jövőben sem. Azt kértem a helyettes államtitkároktól és a főosztályok vezetőitől, hogy írják össze azoknak a munkatársaknak a nevét, akiknek a teljesítményét és a munkáját ebben a helyzetben nélkülözni tudják. És zárójelben tettem hozzá, hogy akkor ezt véglegesen meg is köszönhetik. Érdekes módon egyetlen egy név felírására sem került sor ezekre a listákra."
A külügyminiszter azt is mondta - a szakszervezetek korábbi kérésére, hogy engedélyezzék a home office-t -, hogy "szakszervezetesdit eddig sem játszottunk a Külügyminisztériumban, ezután sem fogunk. És ha valakinek ilyenhez van kedve, az szintén megkapja a lehetőséget arra, hogy ezt a játékot a minisztériumon kívül játssza"
Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke sajtótájékoztatót tartott, amikor a Mérce megkérdezte, mit gondol Szijjártó szavairól. A szakszervezeti elnök azt válaszolta, hogy szerinte törvényellenes, ha egy miniszter, aki egyben munkáltató is, ilyet mond.
„Azt gondolom, hogy Magyarországon demokrácia van, ezért az Alaptörvény rögzíti a szervezkedés jogát. Éppen emiatt egy első számú minisztériumi vezető csak törvényellenesen tud megfogalmazni ilyen szavakat. Az ő dolga viszont a törvények betartása és a jogok biztosítása”
- mondta. Az MKKSZ egyébként már márciusban arra kérte Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy a kormány lépjen a kormánytisztviselők otthoni munkavégzésének ügyében.