Írásban lehet véleményezni a közel 3 hektár erdő kivágásával fenyegető beruházást.
Csütörtökig lehet írásban véleményt fűzni az Óbudai (Hajógyári)-szigeten tervezett gátépítésekhez az ügyben indított környezetvédelmi hatásvizsgálat keretein belül. Az erről szóló, június 23-i keltezésű dokumentum szerint az érintettek a közzétételt követő 30 napon belül véleményezhetik írásban a terveket az önkormányzat jegyzőjénél vagy a környezetvédelmi hatóságnál. A közeledő határidőre az Óbudai Kutyás Egyesület hívta fel a figyelmet. Az iratból az is kiderül, hogy az ügyben augusztus 26-án tartanak egy közmeghallgatást is.
A Hajógyári-szigeten több fejlesztést is szeretne megvalósítani a kormány: oda tervezik a „Nemzeti Kajak-Kenu Sportakadémiát”, illetve felvetődött az szigeten megtalált római kori Hadrianus-palota rekonstrukciója is. Többek között ezek érdekében rendelkeztek még tavaly az árvízvédelmi rendszer kiépítéséről.
A gátakkal az egész szigetet meg akarják óvni az áradásoktól, de a beruházáshoz ki kellene vágni majdnem 3 hektár erdőt – körülbelül ezer fát –, a gátak és zsilipek rendszere viszont az árvízszintet is megemelné, ami még a Megyeri híd pillérjeinél is gondokat okozhat majd a beruházás klímakockázati hatástanulmánya szerint.
A beruházás és a vele járó fakivágások ellen tiltakozott Óbuda és a főváros tavaly ősszel megválasztott új vezetésén kívül több környezetvédelmi és civil szervezet is.
Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottsága korábban úgy döntött, hogy nem támogatja a gátépítést, Kiss László óbudai polgármester július elejére tüntetést is szervezett a tervek ellen, Karácsony Gergely főpolgármester pedig arról beszélt, hogy nem jöhet létre a beruházás a szigeten a zöldfelületek indokolatlan kivágásával. A WWF Magyarország többek között arra figyelmeztetett, hogy a projekt az aktív ártér beszűkítésével megnöveli a főváros árvízveszélyeztetettségét is.
A kormány ezekkel szemben úgy érvel, hogy a sziget zöldfelülete jelenleg rendezetlen és kihasználatlan, a gátépítések nyomán viszont szebb lesz, és védett az árvizektől, de utóbb jelezték azt is, hogy van alternatív javaslatuk.