A Political Capital igazgatójáról állította három kormányközeli portál, hogy brit titkosszolgálati pszichológiai hadviselési akcióban vesz részt. A bíróság szerint ez nem igaz.
Krekó Péter, a Political Capital igazgatója még tavaly márciusban perelte be a 888-at, a Figyelőt és az Origót, amikor egy Kiszelly Zoltán által írt cikket (amelyről később a nevét eltávolította a lap) közöltek, illetve annak valótlan állításait osztották meg.
A Political Capital közleménye szerint a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletében megállapította, hogy a Figyelo.hu kiadója megsértette Krekó Péter jó hírnévhez fűződő személyiségi jogát, amikor 2019. január elején megjelent „Kinek dolgozik Krekó Péter?” című cikkében valótlanul állította a felperesről, hogy
brit titkosszolgálati pszichológiai hadviselési akcióban vesz részt.
A 888 és az Origo szintén lehozta a cikk állításait, ezért az ő kiadójukat is elmarasztalta a bíróság.
A bíróság arra kötelezte a kiadókat, hogy az említett cikkek címe felett tegyék közzé a bírósági ítélet jogsértést megállapító rendelkezését, és tartsák ott minimum 30 napig, illetve a cikk elérhetőségéig. A bíróság az alpereseket sérelemdíj megfizetésére is kötelezte.
A közlemény szerint az ügyben a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje, Tóth Balázs képviselte az elemzőt.
Az Origo júniusban két sajtópert is elbukott. Június elején a Demokratikus Koalíció két politikusa nyert a portál ellen: László Imréről, Újbuda polgármesteréről hamisan állították (mint ahogy a TV2 és a Pesti Srácok is), hogy egy nőt zaklatott, Oláh Lajos országgyűlési képviselőről pedig, hogy köze volt a Szeviép-ügyhöz.
Egy másik ügyben úgy döntött a bíróság, hogy sérelemdíjat kell fizetniük azoknak a civil aktivistáknak, akik 2018 decemberében részt vettek a túlóratörvény elleni tüntetések előkészítésében, és a lap listázta őket egy cikkben.
Egy másik listázás miatt a Figyelőt meszelte el a bíróság még májusban: a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletben elmarasztalta a lapot, mert valótlanságokat állított Bene Márton kutatóról.