A Főváros szerint a járvány alatt óriási kereslet alakult ki a védőeszközök iránt, nemzetközi szinten is nehéz volt olyan gazdasági szereplőt találni, aki rövid határidővel és nem irreális áron vállalja a szállítást.
Nyilvánosságra hozta a veszélyhelyzet alatt kötött szerződéseket a Fővárosi Önkormányzat, amiből kiderült, csaknem 800 millió forintot költöttek a járvány elleni védekezésre, különösen maszkokra és tesztekre.
A szerződéseket átnéző HírTv szerint a főváros százmilliós túlárazással szerezte be a védőeszközöket és teszteket. A HírTv felvetése szerint egykori szocialista hátterű társaságoktól és gyanúsnak tartott cégektől is szereztek be eszközöket. (Az egyik üzletembert Gyurcsány Ferenc korábbi köréhez sorolták, noha az érintett évekkel ezelőtt helyreigazítási pert nyert ezért az állításért.)
A Városháza az Index megkeresésére közölte, a maszkokat saját forrásból vásárolták, hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzés útján. A sajtóosztály szerint a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás jogalapját a Közbeszerzési Hatóság 2020. március 27-én hozott határozatában foglaltak szerint megalapozottnak találta, ezt követően kötöttek szerződést a nyertesekkel.
A lap megkérdezte, hogy a megrendelés időszakában a szerződött ár volt-e a legkedvezőbb, és ha nem, miért nem az olcsóbbat választották, mire a sajtóosztály azt írta, a járványhelyzet március végén tetőzött, a piacon óriási kereslet alakult ki az egészségügyi védőeszközök iránt, nemzetközi szinten is nehéz volt olyan gazdasági szereplőt találni, aki rövid határidővel és nem irreálisan magas áron vállalja a maszkok leszállítását.
A főváros 120 milliós keretszerződést kötött a Kelen Kórház Kft.-vel gyorstesztekre, darabját 12 ezer forintért. (A cég ügyvezetője Székely Tamás, a Gyurcsány- és Bajnai-kormány egykori egészségügyi minisztere.) A Városháza szerint az összes tesztet a Nyílt Társadalom Alapítvány adományából vásárolták.