A koordináció a Fővárosi Kormányhivatal vezetőjének, Sára Botondnak, a tavalyi önkormányzati választáson veszített, volt VIII. kerületi polgármesternek a feladata.
A Belügyminisztérium egykori kórházának átalakítása kiemelten közérdekű beruházás, az ezzel kapcsolatos közigazgatási hatósági ügyek nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűek – mondta ki egy szerda este közzétett kormányrendelet.
A hvg.hu 2016-ban számolt be arról, hogy a Magyar Művészeti Akadémia lett a tulajdonosa a kiállítóhely nélküli építészeti múzeumnak, amelynek gyűjteménye kéziratokat, fotónegatívokat, archív épületfotókat, építészeti szakkönyveket, és a magyar építészet legfontosabb részét lefedő, sok ezer darabot számláló tervtárat tartalmaz.
A következő fejlemény pedig az volt, hogy 2017-ben a múzeumnak odaadták a 2007 óta bezárt és pusztuló volt kórházépületet, amelyhez tartozik egy Fischer József tervei alapján felépült Bauhaus-villa is. A Városligeti fasor 9–13. szám alatti 17 000 négyzetméteres telken 26 000 négyzetméternyi ingatlanegyüttes áll.
Ezt a beruházást, hivatalos nevén a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ építését nyilvánították most kiemeltté, kiterjesztve ezt a közvetlenül kapcsolódó útépítési, közműfejlesztési és csatlakozási munkák érdekében a szomszédos ingatlanokra is. Ez azt jelenti, hogy a hatóságoknak csaknem minden döntést 8 vagy 15 napon belül kell meghozniuk. A koordináció a Fővárosi Kormányhivatal vezetőjének, Sára Botondnak, a tavalyi önkormányzati választáson veszített, volt VIII. kerületi polgármesternek a feladata.
Az ilyen kiemelési rendeleteknek rutinszerű része az, ami azonban éppen egy építészeti múzeumnál elég furcsán hat: „településképi véleményezési eljárást nem kell lefolytatni, valamint településképi bejelentési eljárásnak nincs helye”.