156 halottja van a koronavírus-járványnak Magyarországon.
Az elmúlt egy napban 111 betegnél mutatták ki a vírust, ezzel 1763-ra nőtt az a fertőzöttek száma Magyarországon – írták a koronavirus.gov.hu oldalon. Arra a szakemberek is figyelmeztetnek, hogy a valós adat ennél magasabb lehet.
14 ember halt bele a koronavírusba egy nap alatt, ezzel a járvány magyarországi áldozatainak száma 156-ra nőtt. Az elhunytak közül 67 éves volt a legfiatalabb beteg, a legidősebb pedig egy 94 éves nő.
18 főre nőtt Pesti úti idősotthon elhunytjainak száma is.
A tájékoztató oldalon azt közölték, hogy 847 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, 63-an vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak országszerte növelik ágykapacitásaikat, készülve a tömeges megbetegedések fázisára.
Budapesten (883 ember) és Pest megyében (259) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (128), Győr-Moson-Sopron megye (63), Csongrád megye (54), Borsod-Abaúj-Zemplén (52) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (43). Békés megyében (12) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.
A járvány kitörése óta az országban összesen 41 590 mintavétel volt, arról pedig nem adnak ki adatokat, hogy hány embert teszteltek.
207-en már gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 12 401-en vannak házi karanténban.
A koronavirus.gov.hu oldalon azt írták: a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. Az azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval több a tényleges vírushordozó, aki fertőzhet. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat. Különösen a budapestieket kérik, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.
Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik őket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérik a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására – tették hozzá.