Titoktartási kötelezettséget vezettek be az iskolaérettségi vizsgálatoknál.
Titoktartási kötelezettség terheli a pedagógiai szakszolgálatok szakértői bizottságainak azokat a tagjait, akik az Oktatási Hivatal (OH) felkérésére végzik el az idén szeptemberig tanköteles korba lépő gyerekek iskolaérettségi vizsgálatát – írja a Népszava. Tájékoztatást csak az ügyben eljáró hatóságok és a törvényben meghatározott szerv részére adhatnak. Így még a szülők sem kaphatnak írásos tájékoztatást a gyerekük iskolaérettségi vizsgálatának eredményéről.
Mindez azért is lehet problémás, mert a döntés ellen bíróságon fellebbezhetnek a szülők, de így nem tudhatnak meg minden részletet, hogy pontosan mi ellen fellebbeznek.
A lapot az Oktatási Hivatal arról tájékoztatta, hogy 10 731 iskolahalasztási kérelem érkezett hozzájuk.
A szülők január 31-éig kérelmezhették, hogy az idén augusztus 31-éig hatodik évüket betöltő gyereküknek ne most ősszel kelljen elkezdeniük az iskolát. Az Oktatási Hivatal három döntést hozhat: elfogadja a szülő érvelését, elutasítja, vagy „függő hatályú határozatot” hoz. Utóbbi azt jelenti, hogy az illetékes pedagógiai szakszolgálatot kérik fel a gyerek vizsgálatára, majd az onnan beérkező vélemény alapján hozzák meg a végleges döntést.