Itthon hvg.hu 2020. január. 04. 16:10

Egy fideszes képviselő szerint a szegregált roma tanulók Soros ügynökei

Rég láthattunk annyira meredek sorosozást, mint amilyet Horváth László bemutatott.

A Soros-hálózat pénzszerző akciójának nevezte szombati sajtótájékoztatóján a térség fideszes országgyűlési képviselője a gyöngyöspatai Nekcsei Demeter Általános Iskola szegregációs ügyét, amelyben a helyi önkormányzatnak és a tankerületnek összesen mintegy 100 millió forint kártérítést kell kifizetnie az érintett tanulóknak. Tehát még egyszer: a pénzt a tanulók kapják, nem mellesleg azért, mert – a Kúria jogerős döntése szerint – társaiktól fizikailag és etnikai alapon elkülönítve oktatták őket, esetenként alacsonyabb színvonalon, mint a többieket. Ha ez valóban „a Soros-hálózat pénzszerző akciója” – márpedig Horváth így vélekedik –, az nem jelenthet mást, mint hogy a szegregált roma nebulók Soros György emberei.

A fideszes képviselő egyébként a kártérítés összegén kapta fel a vizet. Az önkormányzatra jutó 80 millió állítólag a település saját éves forrásainak a duplája. „Sokan jöttek már Gyöngyöspatára messziről igazságot tenni, melynek mindig háború volt az eredménye. Az igazságtevők távoztak, a romok eltakarítása pedig százmilliókba került, és a helyiekre maradt. Gyöngyöspatán most, a roma családok közé dobott milliókkal, az elmúlt évek folyamatos, kiszámítható fejlődése és a nehezen kivívott nyugalom válhat semmivé.

Gyöngyöspata nem akar ismét csatatérré válni, nem kér a Soros-hálózat pénzszerző akcióiból.

A település bajba sodort önkormányzatának megmentéséért Magyarország Kormányához fordultam” – írta a Facebookon Horváth.

Bejegyzése egy másik részében azon háborog, hogy a roma családokat az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány támogatta a pereskedés során, ennek jogi képviselője pedig arról beszélt: a per fő kérdése, hogy sikerül-e beárazni a szegregációt. Ezt minősítette pénzszerzési akciónak a képviselő, holott valójában arról van szó, hogy az ítélettel precedens született arra vonatkozóan, mekkora kártérítést lehet például egy tanévnyi vagy félévnyi iskolai elkülönítésért kérni. Egyébként 500 ezer forintot fejenként és szemeszterenként, ha nemcsak az elkülönítés, hanem az alacsonyabb minőségű oktatás is bizonyított, és 300 ezret akkor, ha csak az előbbi.

A mostani csaknem százmilliós összeg természetesen nem fejenként, hanem összesítve értendő. A legnagyobb egyéni kártérítés 3,5 millió volt, de volt, akinek csak 350 ezret ítéltek meg. Az ítélet szerint a jogsértéseket tizenhárom éven keresztül, 2004 és 2017 között követték el az intézményben.

Hirdetés