Jogerősen is elítélték Győrkös Istvánt hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés és lőfegyverrel való visszaélés miatt.
A másodfokú bíróság helyben hagyta az elsőfokú ítéletet a bőnyi rendőrgyilkosság ügyében, és életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte Győrkös Istvánt, aki 2016. október 26-án bőnyi családi házában, engedély nélkül tartott gépkarabélyával tüzet nyitott a házkutatásra érkező rendőrökre, és halálosan megsebesített egy őrnagyot. Döntésével a táblabíróság csak csekély részben – a bűnjelek kezelése ügyében – változtatta meg az első fokon eljáró Szombathelyi Törvényszék ítéletét.
Az Index tudósított a tárgyalásról, amelyen az ügyész elmondta: az első fokú ítélet megalapozott volt, mindössze kisebb korrekciót kérnek, és ez az volt, hogy ne vegyék figyelembe enyhítő körülményként Győrkös büntetlen előéletét, mert 1993-ban már közösség elleni izgatás és lőfegyverrel való visszaélés miatt elítélték. Az ügyész hivatkozott egy hangfelvételre, ami közvetlenül a rendőr lelövése után készült, a "szívszorító hangjáték"-ban egyetlen nem rendőr szemtanú hallható, ez Győrkös felesége, aki azt mondja, hogy a férje lelőtte a rendőrt.
Ennek ellenére a védelem tovább erőltette a baráti tűz verziót. Az ügyész elmondta, hogy
"a laposföld-elmélet valószínűségével korrelál a baráti tűz elmélete".
Álláspontja szerint Győrkös szándékosan ölt, és több ember életét is veszélyeztette. Életkora miatt nem indokolt a tényleges életfogytiglan, de azt szeretné, ha az első fokú ítéletnél később kerülhessen szabad lábra.
Az ügyvéd szerint Győrkösnek az ölésre sem oka, sem szándéka volt, a fegyvert el akarta rejteni, és vissza akart vonulni, nem pedig támadni akart. Kifogásolta, hogy a TEK-es rajtaütésnél például olyan üveget törtek ki, amin korábban golyónyomok voltak, a halált okozó lövedéken pedig semmilyen DNS-t nem tudtak kimutatni. Szintén kifogásolta, hogy a TEK nem bocsátotta a bíróság rendelkezésére a túsztárgyalás során készült hangfelvételt, ezen okok miatt megismételt tárgyalást akarnak, és Győrkös felmentését.
Győrkös Istvánhoz 2016 októberében házkutatásra érkeztek a rendőrök, mivel megtudták, hogy a férfi – aki egyébként a Magyar Nemzeti Arcvonal hungarista szervezet vezetője volt – fegyvereket tart otthonában. Győrkös azonban elbarikádozta magát a lakásban, nem sokkal később pedig tűzharc kezdődött közte és a rendőrök között, ekkor lőhette le Pálvölgyi Péter rendőrt.
A vád szerint Győrkös illegálisan tartott Kalasnyikov gépkarabélyából kilőtt lövedék ölte meg a 46 éves rendőr őrnagyot, ugyanakkor a védelem és a vádlott azzal védekezett, hogy a főtisztet a kollégái maroklőfegyvereinek egyikéből származó lövedék ölte meg, azaz úgynevezett baráti tűz okozta a halálát.