Itthon hvg.hu 2019. november. 22. 10:37

Valamitől türkizkékké vált a Duna Újpestnél

Az Indexnek küldött olvasói videón jól látszik, hogy valami nincs rendben. Az illető állította: a folyó vize büdös, maró szagú.

A portál egy olvasója arra lett figyelmes, hogy a Marina-part előtt a Duna vize büdös és maró szagú lett, emellett a színe is megváltozott,

türkizkék lett.

“Ösztönösen középre húzódtam, féltem beleevezni, mert nem akartam, hogy rám fröccsenjen vagy kimarjon az anyag. Ilyet, vagy hasonlót én még élővízben sosem láttam. Nagyon durva szennyezés volt, és bár hozzászoktam a Dunán sok mindenhez, de ez kiverte a biztosítékot” - írta az olvasó.

A jelenségről egy horgász videót készített:

A Róbert nevű olvasó szerint a folyadék nem volt sem szennyvíz, sem olaj, ezért felhívta a 112-t, és bejelentette a környezetszennyezést.

Fél órával később visszaevezett a helyszínre, akkor a szennyeződés már jóval kisebb volt, de a színe továbbra is türkizkékre hasonlított. Időközben a rendőrök is megérkeztek, így az Index szerint ők is látták a hajójukból a part menti színes vizet.

A lapnak a katasztrófavédelem a következőket nyilatkozta:

a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vízügyi hatósági szakemberei hétfőn délelőtt, lakossági bejelentésre a Fővárosi Csatornázási Művek szakembereivel közösen szemlét tartottak a Duna Marina-parti részén. A helyszíni vizsgálatok szerint a folyó vize egy csapadékvíz-kivezetőnél elszíneződött, de veszélyes anyag határérték feletti szennyezését nem mutattak ki.

Az FCSM Zrt., amelynek elemzése még folyamatban van.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.