Az egykori szociáldemokrata politikus úgy látja, 2010 után jó kezekbe került az ország. 2010-ben kitüntették az 1956-os forradalomhoz kapcsolódó díjjal az 1954-ben született Petrasovitsot.
Visszatér a rendszerváltáskor a Magyarországi Szociáldemokrata Párt elnökeként feltűnt, majd a politika világából gyorsan távozó Petrasovits Anna: ahogy a 444 kiszúrta, az egykori szocdem az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége szervezet nevében szólal fel október 23-án az Avanti Ragazzi di Buda nevű eseményen, amelyet a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége szervez.
Utóbbi szervezet áprilisban előadást szervezett Kinek az érdeke a hagyományos Európa felszámolása? címmel többek közt az Alapjogokért Központ igazgatója, Szánthó Miklós részvételével, de megrendezte a Kárpát Medencei Magyar Sakkozó Nők 2. rapid sakktornáját is a Nemzetstratégiai Kutató Intézet dísztermében.
Petrasovits Anna 1989 és 92 között volt a szocdemek elnöke, saját oldalát idézve "a rendszerváltás szociáldemokrata alternatívájának meghatározó alakja. Elméleti munkássága és szervezőkészsége miatt a reformkommunisták és neoliberálisok összehangolt össztüzet zúdítanak rá". A Vadhajtásoknak adott interjújában olyanok olvashatóak, hogy "a globális liberalizmusnak az antifasiszta mozgalommal együtt olyan szélsőséges rohamosztagai vannak, akiket országról országra vezényelnek, hogy fasisztoid módszerekkel számoljanak le az ellenfelekkel".
Az 1954-ben született politikus 2010-ben saját oldala szerint megkapta a '56-os Magyar Szabadságharc Lovagkeresztjét, bár ilyen kitüntetésre alig ad ki találatot a Google. 2014-ben azt nyilatkozta a Blikknek: "Szeretem a politikát, nagyra tartom a politikusok munkáját. Végre elfogadható pályára került az ország."